Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Államilag finanszírozott még...

Államilag finanszírozott még a főiskola/egyetem estin vagy inkább levelezőn ha elmúltam 25 éves,5 éves tanulmányyal egybekötött szakközépiskolai érettségim van és egy 4 féléves felsőfokú OKJ szakmám?

Figyelt kérdés

Államilag finanszírozott még a főiskola/egyetem estin vagy inkább levelezőn? És ha igen, hány félév?


- 25 éves vagyok még tavasz végéig.

- 5 évig voltam szakközépiskolában ott szereztem érettségit.

- Éretségi után 4 féléves felsőfokú OKJ szakmát szereztem.


Köszönöm



2014. okt. 2. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia,


A korod nem számít. 60 évesen is mehetnél nappalira, estire, levelezőre. Nem számít, hogy 5 éves szakközépbe jártál.


Kezdjük ott, hogy összesen alapból mindenkinek 12 félévet biztosít az állam támogatottan. (orvosoknak talán többet). A felsőfokú OKJ csak akkor számít bele, ha azt egyetemen vagy főiskolán szerezted. Ha középsuliban tanultál akkreditált felsőfokú szakképzésen, akkor nem fogytak az állami féléveid, tehát még mindig van 12 féléved.


Ha egyetemen vagy főiskolán végeztél valamilyen felsőfokú szakképzést akkor is csak 4 félév fogyott volna és még mindig lenne 8 féléved, ami alatt el lehet még mindig végezni egy alapképzést (ami általában 7 félév).


Szóval, ha középsuliban jártál valamilyen képzésre akkor 12 féléved van, ha egyetemre vagy főiskolára (amihez rendesen részt vettél a felvételi eljárásban) akkor 8 féléved van. Bár én gondolom, hogy középsuliban végezted el, akkor még van 12 féléved.

2014. okt. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nem középiskolában végeztem, legalább is nem ott ahol érettségiztem,

de olyan itézményben ami középiskolai rendszerű

(megnevezésében : Szakképző Iskola)

Azon belül is nappali és érettségihez kötött szakmában.

De gondolom ez lényegtelen.


Igazából azért is kérdeztem, mert mint tudjuk, szakmát csak egyet támogat, tehát én ezen felül ismét nem végezhetné államilag támogatotton szakmát


De ezek szerint a felsőoktatás (egyetem/főiskola) már egy új lapon van.

2014. okt. 3. 12:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, az már új lapon van :)
2014. okt. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A főszabály szerinti felsőoktatási támogatási idő 12 félév:



[link]



A hallgatói jogviszonyos felsőfokú szakképzés beszámít a támogatási időbe (a tanulói jogviszonyos nem).

2014. okt. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!