Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénz és támogatás nélkül,...

Pénz és támogatás nélkül, önköltségesen BGF PSZF kollégium és egyéb kiadások mellett? Mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnék erre a szakra menni. Viszont ösztöndíjasra nem kerülök be, ezért csak önköltséges marad. Ugye mivel nappalira akarok menni, ezért kollégium+ egyéb kiadások (étel, jegyzetek). Senki sem tud támogatni és nincs spórolt pénzem. Diákmunka tanulás rovása nélkül lehetne? Vélemények, nagyon ki kellene valamit találni.

2014. okt. 2. 23:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Felveheted egyszerre a diákhitel 1-et és a diákhitel2-t is, az egyikből finaszírozod a tanulmányaidat diákhitel2, a diákhitel1 pedig a megélhetésre megy, de mellette találnod kell valami diákmelót is. Igen nyilván kevesebb időd van a tanulásra, bulikra stb, de ha egy kicsit is szivacs vagy akkor olyan nagy gond nem lehet, csak vannak olyan tárgyak, amelyek megszórják a pszf-en a népet, analízis, valszám, stat1, stat2, számvitel, vállpü...de gyakorlással megoldható. Diákhitel, meló és tanulás megoldható viszont azt már most látni kell, hogy nem pörögj rá z ottani bulikra nagyon, mert neked más lesz a fókusod, nyilván nem azt mondom, hogy sose menj bulizni, mert ez hülyeség, de nagyon hamar elkaphatja az embert a gépszíj, ha kolis és akkor ugrik a diploma.
2014. okt. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mind két hitel az nem lenne húzós? Mert a diákhitel 2 az felmerült és az is lesz, de diákhitel egyet is?
2014. okt. 2. 23:58
 3/12 anonim ***** válasza:
Azt kérdezted, hogy mit lehetne tenni? Én ezeket a megoldásokat tudom, hogy te ezekből mit választasz az rajtad áll. Azt írtad, hogy nincs senki aki támogasson és azt is, hogy nem akarod, hogy a tanulás rovására menjen, ha elmész egy olyan munkahelyre, ahol diákmelóba mondjuk 100-at kapsz, akkor nem tudsz órára járni. Ha olyan helyre mész ahol 60-at fizetnek, akkor az óráid felét nem tudod látogatni, ha 40-et kapsz akkor a suli is belefér mellette, de anyagilag nem jössz ki. Nos érted már miért írtam a DH1-is?
2014. okt. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Esetleg ösztöndíjakra is pályázhatsz, változó mit lehet onköltségesen is, 1-2 van amit biztos megpályázhatsz vele. Változó mértékűek (átlag havi 5-10 ezer) és az igényléssel meg mindennel együtt novembernél korábban nem utalják, de egy kis segítségnek ez is jó, minden pénz számít. Van néhány nagyobb összegű is, de azok már tanulmányhoz kötöttek. Konkrétabban az iskolákban kell utánajárni (pl. HÖKnél), hogy az adott egyetembe mik vannak az "államisokon" kívül (pl. Alaptámogatás mindenhol van, rendszeres szociális t., bursa hungarica).

Ha más nincs esetleg halassz egy évet a jelenkezéssel és menj el dolgozni, ezzel viszonylag sokat lehet összegyűjetni, főleg ha addig otthon maradsz, csak így kissé kiesel a tanulásból.

2014. okt. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Önköltségesnek NINCS semmi a BIJÖ-n kívül amit a félév végén lehet megpályázni és az önköltségnek 25, 50, 100 %-át kaphatod vissza. Bursa Hungaricát ősszel kell megpályázni, de folyósítani csak a 2. félévben fognak először és 1 évre vonatkozik (2. félév - 3. félév).

Kollégium 21 ezer forint lesz számodra. Itt tanulok, bármi kérdésed van, nyugodtan tedd fel!

2014. okt. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Akkor a már feltett kérdések, hogy diákmunkát mennyire lehet mellette végezni? Minyit kell költeni könyvekre, jegyzetekre (tehát iskolai dolgokra)? Étel mennyi pénzből jön ki (tudom személyfüggő)? Akik hasonló helyzetben vannak ott azok, hogy oldották meg?


Előre is köszönöm a válaszokat.

2014. okt. 3. 17:22
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy egyetemen kell megkérdezni. Én nem BGF-es vagyok, ezért nem tudom ott milyenek vannak, nálunk több ösztöndíj is van önköltségeseknek. Csak ötletként írtam, hátha.
2014. okt. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pár embert ismerek aki dolgozik mellette, többnyire FSZ-esek vagy újrafelvettek. (újrafelvett = elvégzett egy FSZ képzést ezért pár tárgyát beszámítottak év elején így jóval kevesebb órára kell bejárnia). Felsőbb éveseknél többen dolgoznak de nekik teljesen más mert államilag támogatottak úgy nem olyan nagy para csúszni... szerintem baromi sokat kell tanulni (első félévben főleg a matekra és a számvitelre), de ott van mellette jópár kis szivatos tantárgy amiről azt gondolja az ember hogy na egy nap alatt felkészülök rá és a végén meg mehet belőle VK-zni (bár ha tudsz puskázni nem lesz gondod).


Én nem javaslom, hogy egyből neki állj dolgozni, várj egy kicsit, tapasztald ki mennyi energiát kell ráfordítanod az iskolára, csak azután dönts arról, hogy vállalsz e mellette munkát. Egyébként a koliban baromi nehéz tanulni. Esetleg a délutáni órákban, este kezdődik a banzáj sokszor. (pont akkor amikor neked "hót" fáradtan munka után lenne időd tanulni esetleg..bár kinek mi..nekem nehezen megy, más tud..)


Könyvekre egy 10-est szánj félévenként. Betudod szerezni fénymásoltan is őket, úgy valamivel olcsóbb.


Én nekem a kaja az elmúlt két hétben 6000 ft körül volt (és nem a legolcsóbb sz*rokat veszem meg), viszont viszek magammal 4 napra való főtt ételt és hétvégente hazajövök.

2014. okt. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
de várj, melyik szak? mert nem írtad le...gazdinfó kilőve azt tudom. Én csak a PSZ szakról tudok nyilatkozni
2014. okt. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem: a könyveket sok esetben kitudod kölcsönözni a kollégium épületében lévő könyvtárból!
2014. okt. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!