Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországi általános...

Magyarországi általános orvosi diplomával mely országokba lehet elmenni rezidensnek?

Figyelt kérdés
Szakmai nyelvvizsgával az EU (jelenleg) elérhető, azt tudom. De pl. USA? Nyilván kell valamilyen különbözeti vizsgát is tenni ott az ő rendszerük szerint. Főleg tapasztalatok érdekelnének (saját, baráttal történt, vagy családon belüli eset). És nem. Nem vagyok hálátlan dög, pár évet szeretnék az orvosi után külföldön dolgozni, de vissza szeretnék jönni, csak még 50 éves korom előtt szeretnék világot látni és tapasztalatokat gyűjteni.

2014. okt. 7. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Az USA-ba nem olyan egyszerű kimenni. Be kell bizonyítani, hogy mi köt ide, miért nem maradnál ott a vízumodon túl, mit csinálnál kint, hol, kivel, stb... Kb. csak a popód lyukába nem néznek bele.

Azon kívül nem mehetsz ki orvosi után, vissza kell fizetned a képzésedet.

2014. okt. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem.... az egyetem elvégzése után 20 éven belül kell ledolgozni a 6 évet. Ergo dolgozhatok kint mondjuk 10 évet, majd hazajövök ledolgozni az egyetemi éveket és nem kell visszafizetnem.
2014. okt. 7. 14:51
 3/3 A kérdező kommentje:
Sőt. Olyat is hallottam már több helyről, hogy pl. svédek kifizetik a képzést, ha szerződést köt velük az orvos, hogy X évig ott marad náluk és orvosként dolgozik.
2014. okt. 7. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!