Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldi állampolgárként...

Külföldi állampolgárként magyarországi egyetem?

Figyelt kérdés
Ismerőseim lánya külföldön született, ott is járt iskolába,illetve érettségizett. Egy éve költöztek vissza és gondolkozik a továbbtanuláson. Orvosi egyetemre jelentkezne, viszont mindenki azt mondja, hogy újból kell érettségizzen (kémia és biológiából). Nincs más lehetőség csupán ez ? Köszönöm válaszaitokat

2014. szept. 25. 14:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel emelt kell belőlük, így nem valószínű. Kivéve ha emeltnek számít az, amit csinált. Ezt nem tudom pontosan.

Én szlovákiai vagyok, nálunk nincs olyan, hogy emelt vagy közép szint, csak egy féle. Viszont azt Magyarországon középszintűnek veszik + itt írásbeli része is van, ami Szlovákiában nincs. Szóval eléggé be kell azt is gyakorolni.

Na mindegy. A lényeg, hogy érdemes elmenni valamiféle felkészítőre tanárhoz vagy valami, ha tényleg szüksége van az emeltre. Más lehetőség nincs.

2014. szept. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!