Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyit kell tanulni egyetemen...

Knashh kérdése:

Mennyit kell tanulni egyetemen egy szakkozepiskolahoz kepest? Informatikai szakkozepiskolaba jarok,10. -es vagyok. Egyetemen (BME) programtervezo informatikus szakra akarok menni.

Figyelt kérdés

Eleg jo iskolaba jarok, szinvonalas az oktatas, van olyan hogy egy nap 2 tz-t meg 4 dolgozatot is irunk. Ilyen napon kb. 4-6 ora alatt tanulok meg. Ehhez kepest mennyivel kell tobbet tanulni naponta?

Ekezetekert bocsi, angol billentyuzetrol irok.



2014. okt. 7. 23:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy képzeld el, hogy körülbelül 2 havonta adnak le annyi anyagot, mint a szakközépben 4 év alatt.


Szóval olyan 15-20-szor annyit kell tanulnod folyamatosan.

2014. okt. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

tobb nagysagrenddel nagyobb az anyagmennyiseg, viszont az egyetem jellege miatt nem szukseges minden nap tanulni. ZH meg vizsgaidoszakban viszont be kell potolni, ugyhogy jobb taktika folyamatosan foglalkozni az anyaggal.


Pl. anno en szakkozepben tanultam anyagismeretet 2 evig. Na a gepeszmernokin ezt a komplett ket eves kozepiskolai tananyagot az elso dupla Metallográfia eloadason leadtak...

2014. okt. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 EffyStonem96 ***** válasza:

Sokkal többet. Mondjuk én jogra járok, az talán extrémebb, de tényleg sokkal több a tanulnivaló. Amikor gimibe jártam, szinte semmit nem tanultam, kitűnő voltam. Érettségire persze készültem, akkor azt hittem, ez milyen sok. De amikor az első ZH-mra nagyjából ugyanannyi anyagot meg kellett tanuljak, mint a töri emelt érettségire... Visszasírtam azt az érettségit.

Még nem tudom, itt milyen jegyeim lesznek, mert elsőéves vagyok.

De például már most annyi jegyzetem van, mint gimiben egész év alatt, vagy még több.

A tankönyvek meg... Csak a római jog 720 oldal, szinte szó szerint tudni kell.

A többiről ne is beszéljünk, nagyon sok anyag van. Persze ez évközben nem annyira számít, csak zh-nál meg vizsgaidőszakban, de ha valaki nem tanul előre, az vizsgán nagyon szív...

2014. okt. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!