Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha programtervező informatikus...

Ha programtervező informatikus akarok lenni ahhoz mesterképzés kell, és ahhoz mi kell?

Figyelt kérdés

[link]

Itt szeretnék, de nem értem, hogy mi kell ahhoz, hogy mesterképzésre menjek. Matekból szeretném a felsőszintű érettségit minimum 4-esre, meg addig mire jelentkezek egy felsőfokú angolt. Meg talán középfokú németet. Ja, meg a matek számít igazán, vagy az informatika, ha ezen az irányon akarok tanulni? Van ehhez hasonló munka, amihez nem kell még 6 évet tanulni gimi után? Vagy valaki magyarázza már el ezek rendszerét mert nagyon nem értem.. :D


2013. jan. 29. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Először is: nem felsőszintű érettségi, hanem emelt szintű érettségi


Mesterképzésre (röviden Msc-re) csak az jelentkezhet, aki járt alapképzésre (röviden Bsc-re) is. A Bsc proginfón 3 év (6 félév), az Msc pedig 2 év (4 félév). Szóval először Bsc képzésre kell jelentkezned.

Mind a kettő fontos. De én például nem tanultam emelt szinten a matekot (középszintű érettségim volt), mégis itt vagyok (csak nem a DE-n, hanem az SZTE-n). Csak kellő szorgalom kell hozzá.

Informatikát tanultam emelt szinten és van közép és emelt szintű érettségim is belőle. Szóval programozást nem itt az egyetemen láttam először. Aki meg igen, az elég nagy bajban volt (persze kellő szorgalommal szerintem azt a lemaradást is be lehet hozni).

Matek vagy infóból csinálj emeltet (nem szólok bele, hogy melyikből, de szerintem az egyikből mindenféleképpen), de a másikat se hanyagold el. Ha matekból emeltezel, akkor infóból otthon kezdj el programozni (szerintem a C nyelvvel kezd) ha eddig még nem tetted meg. Ha infóból emeltezel, akkor járj fakultációra és tanulj meg integrálni/deriválni.

Ezzel megkönnyítheted a saját dolgod.

Amúgy készülj fel, hogy elég nehéz szak.

2013. jan. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó, emelt szintű, elnézést.. Amúgy emelt szintű infóban van programozás is? Ismerek olyat aki tud korrepetálni, meg itthon is tudok programozgatni, vagy fejleszteni magam. Amúgy a matek nekem nagyon nehéz, de ha kell mindent félre dobok most gimiben, és 11-ben csak azzal meg angollal és infóval foglalkozok, ha kell, mert csak ez az egyféle szakterület van, ami érdekel. Amúgy tudsz még mondani ilyen egyetemeket/főiskolákat? Ja, és alapképzésen belül mit értesz? Ott mit kell elvégezni először? Mesélnél, hogy hányan jelentkeztek, abból mennyit vettek fel, vagy hogy most mi a helyzet, hogy el tudsz-e helyezkedni, stb? Én ki szeretnék menni Angliába, mert hallottam 1-2 dolgot, hogy akár 1.000.000 is lehet ott meg Németországban a havi fizetés.
2013. jan. 29. 16:27
 3/10 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy alapképzéses programozó informatikus is van írva, ha azt elvégzem, akkor már nem is muszáj a mesterképzés?
2013. jan. 29. 16:29
 4/10 anonim ***** válasza:

Emelt infón van programozás (az a lényege igazából).

„Ott mit kell elvégezni először?”

Magát az alapképzést ami 3 éves. Utána kapsz egy diplomát. Már azzal is el lehet helyezkedni, de a mesterképzés is ad egy diplomát.

Pár egyetemen elérhetők bizonyos szakirányok. Mondjuk ahogy tudom az ELTE-n az 1. félév után szakosodni kell (szakirányt kell választani). Van ilyen modellező matematikus, meg szoftver fejlesztő meg ilyenek…

Itt mondjuk az SZTE-n nincs szakosodás (amit nem nagyon érzek hátránynak).

Ezekbe az intézményekbe indítanak proginfót:

Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatika Kar (SZTE-TTIK)

Debreceni Egyetem Informatikai Kar (DE-IK)

Eszterházy Károly Főiskola Természettudományi Kar (EKF-TTK)

Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kar (ELTE-IK)

Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kar (ME-GÉIK)

Nyíregyházi Főiskola Természettudományi és Informatikai Kar (NYF-TTIK)

Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kar (PE-MIK)

Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar (PTE-TTK)


Én tavaly felvételiztem, itt az SZTE-n akkor 180 embert vettek fel, olyan 450-500-an jelentkeztek összesen. Ennek ellenére eddig proginfón alacsony volt a ponthatár mindenhol, de ennek ellenére tényleg nehéz szak.

Itthon is el lehet helyezkedni vele elég jó kezdő fizetéssel (olyan 250.000 Ft kezdőként). Külföldön meg plána. Nem nagyon nézegettem külföldi álláshirdetéseket, de simán el tudom képzelni, hogy az 1 milliót is meg lehet keresni.

Matekot (integrálás/deriválás) vagy a programozást mindenféleképpen kezd el. Legalább az egyiket, mert ha nulla matekkal és nulla programozással mész oda akkor kicsi rá az esély, hogy bírni fogod, mert egyszerre a kettő lemaradást nehéz behozni. De ha már a programozást nem ismeretlen, akkor csak a matekra kell gyúrnod és az még simán teljesíthető.

2013. jan. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Matekfaktra fogok menni 11-be, meg angolra, és ha van infó, akkor arra is, de még járok hetente matektanárhoz, lehet, hogy jövőre 2x is, hogy menjen. Matekozni fogok egész nyáron, ha meg nem tanulok, vagy valami, akkor meg gépezek, ezért lesz időm programozgatni, stb. Köszi az eddigieket. Nyíregyháza itt van 20 percre, ezért akkor oda kellene menni, és akkor nem is kell koliba menni stb. emeltszintű infó is meglehetne szerintem, mert van aki felkészítsen, meg nem ártana a matek sem, arra is van vevő, igaz drága, de ez hamar megtérül, ha tanulok, ugyebár. Mit gondolsz, nagyon sok előnyt jelent, ha mind 2-ből megvan az emeltszintű, vagy egyikből elég a közép is? Tudom, minél nagyobb annál jobb, de nem biztos, hogy bírni fogom angol-infó-matek emelt szintem mind a 3-at. Mert még kellene angolból a felsőszintű nyelvvizsga is, tehát ezek megtanulása rengeteg pénz.. Te hogyan készültél fel ezekre? Nekem még van 2-2,5 évem, szóval elkezdhetném.
2013. jan. 29. 18:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, minél többet készülsz annál jobb, de azért ne ess át a ló túloldalára:D Ezzel azt akarom mondani, hogy ne menjen át kínlódásba pl. a programozás, mert akkor nem fogod élvezni. Könnyen meg tudod utálni...

Én matekból faktra se jártam, itt tanultam meg integrálni/deriválni, még is a jó matekosok közé tartoztam. Csak kellő szorgalom kell hozzá. Persze ha már középsuliba tanulod, akkor tény, hogy könnyebb, nem kell majd annyit magyarázni (persze attól gyakorolni kell, mert a feladatok nehézsége nem egy szinten vannak).

Informatikából jártam faktra, emelteztem is és csak a pascalba tudtam programozni. Szóval a C nyelv is lényegében ismeretlen volt (előtte nyáron C++-t kezdtem el, így azért egy picit ismerős volt). De az a lényeg, hogy maga a "programozós gondolkodásmód" meglegyen. Szóval legyél tisztába azzal mi az a ciklus, hogy működik egy program, a problémamegoldást hogyan kell megközelíteni stb.

Legyen úgymond egy alap (matekból és infóból egyaránt) amire lehet építkezni. Mert még ha előre is tanulsz, egyetemen ígyis úgyis kell tanulnod, mert mindig más az elvárás, más a tanár, más a feladatok nehézsége stb.

2013. jan. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi mindent, akkor mit kezdjek el tanulni? Mit ajánlasz? Olyan kellene amihez van valami segítség, mondjuk youtube-on.
2013. jan. 29. 19:51
 8/10 A kérdező kommentje:

[link]

Itt van alapképzésben a programtervező informatikus, de mesterképzésben nincs, akkor itt nem is lehet, hanem majd el kell menjek Debrecenbe, vagy valami olyan főiskolára, ahol van?

2013. jan. 29. 20:02
 9/10 anonim válasza:
Kérdező! Azóta végülis hogy sikerülnek a tanulmányaid, tudnál írni pár tapasztalatot? :D
2017. márc. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Már bocs, de ha még a felvételi rendszer működését sem sikerül felfognod, nem lesz nagy sikered infon, nem ajánlanám neked...
2017. aug. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!