Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óbudai Egyetem gépészmérnöki...

Óbudai Egyetem gépészmérnöki szakáról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Elsősorban ott tanulóktól, ott végzettektől szeretném kérdezni, hogy mennyire nehéz elvégezni? Milyen alapok szükségesek? Milyenek a tanárok?

2014. okt. 11. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Voltam gépészmérnökként 1 félévet ott, de inkább otthagytam, mert nem ment, túl nehéz volt. Elég nehéz szerintem, a tanárok nem túl segítőkészek, és eléggé fent hordják az orrukat. Koleszt nehéz kapni, ha nem vagy hátrányos helyzetű. Elég kevés órám volt egy héten( kb. 23), ami alatt nem voltam képes elsajátítani az anyagot kellőképpen. Van olyan tantárgy amiből az egyetem saját jegyzete sem fedi le a teljes anyagot. Nagyon sokan csúsznak, szóval ha odamész, számolj a 3.5 évre + 1-2-őt. ZH-kon volt 80%-feletti is az egyesek aránya, úgyhogy ez a tanárokat is minősíti. Volt olyan zh, ami az anyaghoz alig kapcsolódott, vagy akkor láttam életemben először olyan példát. Sokszor gépészmérnököknek teljesen felesleges dolgokat tanítanak (pl. Informatikán a videókártyákról, meg processzorokról). Beadandókat sokszor ésszerűtlenül javítják, és azt sem tudják megfogalmazni, hogy miért annyi a jegy amennyi. Puskázásért van hogy az egész félévedet megtagadják. Mechanikából (az egyik legfontosabb tárgy gépészeknek) heti 1*45 perc volt a gyakorlat, ami alatt kb. egy feladatot sem tudtunk befejezni. Szerintem csak akkor vállald be, ha jó vagy matematikából és fizikából (tényleg jó), jól tudsz egyedül tanulni, jól tudsz puskázni, sokat bírsz alvás nélkül, és kiállod a sok szívatást. Ha viszont itt megszerzed a diplomádat (gépészmérnökként) akkor az tényleg sokat ér elvileg. Matek előkészítőt és a gólyatábort ne hagyd ki sztem, mert nagyon fontos, hogy egy kisebb csapatban benne legyél, akikkel kölcsönösen segítitek egymást majd végig az egyetemen, és hogy a matekkal fel bírd venni a ritmust.
2014. okt. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Melyik másik suliba mentél át?
2014. okt. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!