Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diplomázni, egyetemre, fősulir...

Gyuribacsika kérdése:

Diplomázni, egyetemre, fősulira csak gimi után lehet menni? Tehát ha mondjuk csak szakközepem van érettségivel, akkor felejtős? Valamint a média, kommunikáció szakkal hová lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem értek ezekhez a dolgokhoz, kérlek úgy meséljétek el az alapoktól, mint egy csecsemőnek :) Mer ilyen helyeken valami felvételi pontszámok is vannak vagy nem tudom.És hogyan működik munka mellett is lehet ilyesmit végezni kicsit idősebben vagy milyen megkötések vannak? Mennyibe kerül ?

2014. okt. 13. 13:06
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Kedves kérdező hány éves vagy?
2014. okt. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
27
2014. okt. 13. 13:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már van érettségid, akkor mehetsz egyetemre. Az osztályzatoktól, nyelvvizsgától függ a pontszámod. Azt a tantárgyat kell figyelembe venni, amelyik felvételi tárgy lenne. A pontszámhatárokat minden évben hirdetik, a legkevesebb, amit el kellett érni utoljára 240 pont volt. De például a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, vagy a Műszaki egyetem ennél jóval magasabb ponthatárt írt elő. Aki ezt a pontszám határt eléri felveszik. Ha elég sok pontja van, nem kell tandíjat fizetnie. Ha ez nem jön össze, akkor kell, félévenként kb. 225-250 ezer forint.
2014. okt. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Ez egy abszolút fals kérdés. 27 évesen, ha az ember felsőoktatásba készül, tud értőn olvasni. A neten minden információ megtalálható a témával kapcsolatosan, + nem volt az olyan régen, amikor a kérdező érettségizett, kizárt, hogy ilyen nulla ismerete legyen a témáról.
2014. okt. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Média kommunikációt hol tanítják és hová lehet vele elhelyezkedni ? Mennyi a korhatár amúgy, mert gondolom a koromat nem véletlenül kérdezted? S lehet munka mellett is ezt tanulni vagy hogyan müködik? Fősuli és egyetem között mi a különbség és a diploma mindkettőn adatik vagy hogyan képzeljem el ?
2014. okt. 13. 13:43
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ellátogatsz a felvi.hu -ra és alaposan megnézel minden menüpontot. Lehet keresni szakokra, hol indul, milyen finanszírozási formában (állami ösztöndíjas, önköltséges), milyen tagozaton (nappali, levelező, távoktatás), a felvételi követelményekre, hogy milyen tárgyból kell, hogy érettségid legyen, elvárás-e az emelt szint, stb. A legtöbb képzés nem korhatáros. A nappalis képzések munka mellett abszolút nem végezhetőek, a levelezős, távoktatásos formát szokták választani a dolgozók. Határidőkre figyelj, sok sikert!
2014. okt. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen a felvi.hu-t olvasd át, ez a hivatalos oldal a magyar felsőoktatáshoz. Egyébként nem azért kérdezte a korod, mert korhatáros lenne az egyetem. Hanem azért, mert 27 évesen borzasztóan nem vagy képben.


Egyébként a szakok részletes leírását,pontokat, pontszámítást is megtalálod a felvin. De a kommédia pont az a szak, ami vagy bejön(10-20%) vagy csak elvesztegetett idő én pénz.

2014. okt. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nem is reméltem, hogy ennyi választ kapok, imádni valóak vagytok :) Amint lesz kicsit több időm megfogom nézni azt a felvit, addig is itt gyorsabb.Tehát tulajdonképpen a média kommunikációval milyen helyeken lehet dolgozni, ha sikerül elvégezni? Tehát gyakorlatban mikre jó, valóban csak pénzkidobásos szak és nem is lehet elhelyezkedni vele ?
2014. okt. 14. 13:47
 9/9 A kérdező kommentje:
Utóbbi kérdésemre senki sem tud gyakorlati, tapasztalatokon alapuló választ adni ?
2014. okt. 23. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!