Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igazgatásszervezőből rendőrtis...

Igazgatásszervezőből rendőrtiszt, katasztrófavédelmi tiszt, határrendészeti tiszt, hogyan?

Figyelt kérdés
Tavaly végeztem a Nemzeti Közszolgálati egyetemen mint igazgatásszervező és a kérdésem az lenne, vagy valaki tudja-e a módját annak, hogy lehet magamat ,,átképezni" rendőrtiszté, katasztrófavédelmi tiszté, vagy határrendészeti tiszté evvel a diplomával?

2014. okt. 14. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyik az, hogy sikerül elhelyezkedned rendőrségen/katasztrófavédelemnél és elküldenek tiszti átképzőre aminek fél év az időtartama.

De gondolom nem sikerült bejutnod ezekhez a szervekhez,és szeretnél végzettséget szerezni.

Mesterképzésre nem tudsz jelentkezni, mert feltétel a szolgálati jogviszony még nappali tagozat estén is, csak az mehet aki már alapszakos diplomával 2 évet ledolgozott....stb...

Marad az alapszak, de ide mag akkor tudsz menni ha nem vagy még 25 éves...

2014. okt. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szóval ha sikerült elhelyezkednem ezen szervezetekben akár egy ügyintéző pozicióban is, és ha a szerv vezetősége is úgy dönt, akkor csak simán egy fél éves tanfolyammal átképezhetnek tiszté? nincs semmi feltétel? köszönöm a segítségedet!
2014. okt. 14. 12:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem alkalmassági akkor is van..

De egyébként igen, hasikerül...amire szerintem csak ismeretséggel lehet esélyed.(Én is igazgatásszervező szakon végeztem)

Még az egy járható út,ha jelentkezel rendészeti szakközépbe.

2 év. Ha itt végzel, akkor igaz nem leszelt tiszt rögtön, de mint diplomás, (pláne közig diplomával) pillanatok alatt tiszt lehetsz.

Szóval ha fiatal vagy akkor ezek a járható utak..

2014. okt. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok, és van hátszelem mind a rendőrségnél mint a katasztrófavédelemnél. A kettő közül hol éri meg tisztként dolgozni anyagi szempontból? Tudom hogy mind a kettő élethivatás, és igazából engem mindkettő érdekelne, talán a katasztrófavédelem egy kicsit jobban ( a megbecsülés miatt is). Előrelépési lehetőség szempontjából melyik a jobb választás?
2014. okt. 14. 13:08
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendészeti szakközépbe pedig nem szeretnék menni, nem akarok két évet erre rászánni.
2014. okt. 14. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!