Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A bp-i gazdaságtudományi...

A bp-i gazdaságtudományi főiskolán a pénzügy és számvitel képzés ugyanolyan jó, vagy rossz, vagy egyforma, mint a Corvinuson? És jól értettem, hogy a Corvinuson ha ezt megcsinálom, szerezek egy mérlegképes könyvelőit? A másikon van ilyen?

Figyelt kérdés

2014. okt. 14. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a tema mar leragott csont itt. :D Volt egy csomo kerdes ezzel kapcsolatban, en is tettem fel kerdest, mivel en is ebben a cipoben jartam. Most elso eves vagyok Corvinuson. A BGF szamvitelben erosebb, a BCE penzugyben. Ha szamvitel szakiranyos vagy a Corvinuson akkor egy kerelemmel automatikusan megkapod a merlegkepest, penzugy szakirany eseten csak akkor ha teljesited a meghatarozott szamviteles targyakat, amik feltetelkent meg vannak adva. A tanszeki honlapon van rola info.

BGF-en kell vizsgazni ahhoz, hogy megkaphasd.

2014. okt. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kösziii szépen a választ!:)
2014. okt. 15. 14:48
 3/4 anonim ***** válasza:

A PSZF-en akkor is megkapod a mérlegképest diploma után, ha pénzügy szakirányon tanulsz(illetve kérelmezheted és 56 ropi befizetése után megkapod).

Van egy szóbeli "szigorlat" a pénzügyi számvitel 2 tantárgy teljesítését követően,az összes psz szakosnak, ha ez nincs meg, nincs meg a féléved és újra kell csinálnod a pü2-t. Ez a "szigorlat" egyébként a számvitel szakirány államvizsga tételsorának számviteles tételeit takarja. (a PSZF számvitel ÁV-ja alapból számvitel és elemzés több féléves tantárgyi egységeire épül)

Egyébként a két szakirány között kb 5-6 tantárgynyi különbség van, tehát nem sok. A pénzügyesek is tanulnak elemzés-ellenőrzést és komplex elemzést is, a számvitelesek még tanulnak emellé teljesítmény és erőforrás elemzést, ennyi. De a számvitelesek is tanulnak például két félév vállalati pénzügyeket, de míg mi erre épülően kockázatmanagmentet is, nekik az már nincs.

Ezeket csak azért írtam le, mert én például pénzügyes voltam a PSZF-en, de nagyon keményen nyomatják a számvitelt még ott is. Szóval ha a számvitel érdekel, ne a Corvinusra menj, gyakorlati azonnal bevethető tudást ott nem igazán kapsz számvitel fronton. (nem a Corvinust fikázom, de ez az igazság)

Egyébként sztm a pénzügy is színvonalas a PSZF-en, inkább az a különbség, hogy míg a Corvinuson a Myers könyvet nyomatják és elméletibb a képzés, addig a PSZF-en a Myers könyv csak ajánlott és saját tankönyvből dolgoznak és inkább a gyakorlatra mennek rá, pénzügyi terv összeállítás, kötvény-részvényelemzés stb.

Egyébként én azt mondom, hogy alapképzés, akkor tök mindegy hol a PSZF-en vagy a Corvinuson csinálos szakiránytól függetlenül, DE pénzügy mesterképzést csak a Corvinuson szabad, számvitel msc-t, meg csak a PSZF-en.

Amúgy az a vicces, hogy amikor egy éve felvételiztem a Corvinus msc-re, nekem lett egyedül 95% feletti a pü írásbelim (Fazakas mesélte idén), akik a Corvinuson csinálták az alapképzést 70-80%-on teljesítettek max és nem vagyok egy stréber típus ezt bizton állíthatom. :)

Szóval az alapképzés kapcsán mindkét helyen megkapod a biztos alapokat. :)

2014. okt. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a rėszletes ismertetöt! :)
2014. okt. 27. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!