Ha szeretem a matekot, a fizikát és a kémiát, akkor lehet belőlem gyógyszerész? De a fizika áll hozzám legközelebb a matek mellett.

Figyelt kérdés

2014. okt. 15. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
A gyógyszerészhez a biosz sem ártana. Jó matekkal ott vannak a gazdasági szakok, ha a fizika is megy akkor meg a mérnök szakok közül majdnem minden.
2014. okt. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Naná. Vicces, mert én ugyanilyen voltam, gyógyszerészre is gondoltam mikor elkellett dönteni hova menjek, de végül más mellett döntöttem.

Mivel a matekot szerettem a legjobban emelteztem belőle, plusz kémia érettségi válaszhatónak. Elmentem mérnök szakra, de valahol megbántam a gyógyszerészetet(érdekel). Nincs semmi baj a mérnök szakkal, de hát na. Ezt azért át kell gondolni. Azonban ezzel az érettségivel én nem tudtam jelentkezni gyógyszerész szakra!

Ha oda akarsz menni már előre gondold meg miből érettségizel! 11.-ben már tudd és céltudatosan tanulj.

Az emelt matekom és a kémiám nem volt elég, mivel matek nem kell oda. Itt van a követelmény a gyógyszerész szakhoz:

[link]

Minden más intézményben is ez a követelmény. Kell biosz és! kémia vagy fizika.

Bioszból is muszáj menned érettségizni és fizika vagy kémia érettségi a bioszon kívül. De ez azt jelenti, hogy az általános tantárgyakból is menned kell, plusz még 2. Ez elég sok tárgy, volt egy lány nálunk aki gyógyszerészre ment és a bioszt megcsinálta előrehozottban utolsó év elején. Így a normális érettségi időben csak annyi tárgyból jött érettségizni mint mi. Ezt javaslom. Az meg mindegy, hogy utolsó előtti nyáron tanulsz egy kicsit és elmégy októberben egy előrehozottra. De mondom már előre gondold ki. Plusz nyelvvizsga pluszpont!!!

Alapból egy válaszható kell pluszban, így kettő kell majd. De a biosz érettségi nem nehéz. Én kémia érettségit megcsináltam úgy, hogy a tanárom minden héten 12.-ben adott nekem egy érettségit és jövőhétre ki kellett töltenem. Kikeresgéltem a könyvekből ezáltal tanultam. Ellenőrzéskor meg a számítási feladatokat átnéztük, mivel szeretem a matekot azokkal nem volt bajom. Nem is készültem rá semmit előtte. Nagyon jó felkészülési módszer. A bioszról is úgy hallottam nem nehéz. Ezt most nem izéből írom, felvágva vagy valami, de sztem okos lehetsz, ha neked a fizika a kedvenced és a matek.

Régi érettségi feladatok hivatalos javítási kulcsokkal:


[link]


Mivel a fizika közel áll hozzád, még a mérnök szakok is képbe jöhetnek. Gépészmérnök is nagyon jó, a tesóim azok, szóval ha érdekel kérdezhetsz róla. Az nagyon keresett és érdekes is, minden mérnök szak érdekes.

De gondold át alaposan, persze ezt arra értem ha 10-11.es vagy, nem tudom hol állsz most a sulival.

2014. okt. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én gyógyszerésznek tanulok. Kb. semmi matematikát nem tanulunk - leszámítva az első két féléves gyógyszerészi matematika tárgyat, ami itt gagyi, töltelék tárgy. Bocsi, hogy ezt mondom. A fizika már inkább hasznos. Első évben biofizika, majd második évben fizikai kémia van ill. nyilván része az általános, szervetlen és szerves kémiának is. De szerintem könnyen túlélhető fizika nélkül.

Én azt mondanám, hogy nem ajánlom neked a gyógyszerész szakot. A fentebb sorolt tárgyak nem illenek bele túlságosan az itt tanultakba, csak ha nagyon belemagyarázzuk - persze a kémia kivétel. Azt mondanám, hogy több, mint a tárgyak fele kémiás, egyharmada biosz, és az elenyésző mennyisége ami marad, az fizika.

2014. okt. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy annak, hogy a gyógyszerészetet nézted ki magadnak, biztos van valami oka, ezért azt mondom, persze, próbáld meg. Esetleg olvass utána konkrétan a gyógyszerészetnek, zarándokolj el az egyetemi könyvtárba, nézd meg az órarendet a honlapon, hogy képben legyél vele, mire is jelentkezel, és ha még mindig ezt szeretnéd csinálni, talán nem olyan veszett a fejsze nyele a biosszal kapcsolatban sem. Mondjuk most már nincs előrehozott érettségi, tehát nem tudod megcsinálni, amit az egyik előző válaszoló írt. Ha pedig mindenképpen a fizika és a matek a két szíved csücske, nézz meg mérnök-szakokat is, hátha megtetszik valami.

De pölö velem is úgy van, hogy úgy mentem gimnáziumba, hogy a töri a nagy szerelmem, mellette elég jó voltam mindig magyarból meg nyelvtanból, elmegyek jogásznak, és valamikor tizedik novemberében kiütött rajtam, hogy unom meg utálom az egészet, elkezdtem utánaolvasni a biosznak meg a kémiának, mert mindig is érdekelt az emberi szervezet és társai, és most nagyon készülök az emelt bioszra és kémiára, mert orvos akarok lenni. Lehet, hogy ez hiszti, de amikor azt terveztem, hogy valami humánt fogok dolgozni, nem voltam ilyen lelkes... :D Na mindegy, valahova oda akartam kivezetni a dolgot, hogy az utánaolvasósdi tényleg hasznos tud lenni, és hogy a biológiába nagyon gyorsan bele lehet esni, ha egy kicsit utánaérdeklődik az ember. :)

(amúgy a gyógyszerészet nálam is a B-terv)

2014. okt. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom a gyógyszerészetit, akkor már érdemesebb orvosira jelentkezni.
2014. okt. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, ha még visszatérsz ehhez a kérdéshez, kérlek indokold meg, hogy a gyógyszerészeti miért is nem jó, csak az orvosi? Fogalmazzunk úgy, hogy a mai gyógyítás gyóyszerközpontú, így az orvosok a műtéti beavatkozásokon kívül semmit nem érnének gyógyszerészek nélkül. + az orovsihoz sokkal inkább biológia kell, mint kémia, és ha jól látom nincs ott a felsoroltak között. Bocs az offolásért, de ez kikívánkozott. Ha a matek és fizika jobban vonz inkább másfelé orientálódj, mert itt csak alapozó tárgyakként vannak, és ugye a gyógyszerészet kő kemény kémia és hatástan. De neked kell döntened!

egy GYTK-s hallgató ;)

2014. okt. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!