Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak tovább, ha...

Minek tanuljak tovább, ha semmi sem érdekel?

Figyelt kérdés
Vagyis hogy derítsem ki,hogy mi érdekel valójában?
2014. okt. 17. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Ez nagyon egyszerű: mit csinálsz a szabadidődben? Mi az a tevékenység, ami közben jól érzed magad?
2014. okt. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudsz konkrét területet, szakmát elképzelni magadnak, akkor azon gondolkozz, milyen típusú munkát végeznél szívesen. Pl. olyan kérdésekre keress választ, hogy: Mennyire szeretnél egyedül vagy csapatban dolgozni? Szellemi munkát vagy fizikai munkát végeznél-e? Szeretnél emberekkel dolgozni? Stb...

Minél több ilyen körülménnyel kapcsolatos kérdésre válaszolsz magadban, annál inkább kirajzolódhat a fejedben egy olyan szakma, aminek ezek az elvárások megfelelnek. Egyébként meg nyugodtan elmehetsz egy pályaválasztási tanácsadásra.

2014. okt. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
szabadidőmben olvasok folyamatosan főként pszichológiai,természettudományos könyveket :D szeretek biciklizni, nem szeretem a nagy nyüzsgést 1-2 pár emberrel szívesen dolgozok, mindenképp szeretnék valami újat adni a világnak,olyan dolgokat szeretnék kitalálni,amit eddig más nem.
2014. okt. 17. 18:57
 4/9 A kérdező kommentje:
és mindenképp szellemi munkát szeretnék, és valami tudományosat tehát nem újféle körömlakkot szeretnék kitalálni hanem valami új pszichológiai módszert,új gyógyítási eljárást, környezetkímélő autót vagy ezekhez hasonlót :)
2014. okt. 17. 18:59
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
ugye te meg nagyon fiatal vagy?
2014. okt. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok,ennyire gáz az elképzelésem? :( hát ezt mondom...
2014. okt. 17. 19:32
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Akkor megvan a megoldás, felvételizz pszichológia szakra. Ez ennyire bonyolult volt? :)
2014. okt. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igen,mert nem lehet vele elhelyezkedni mindenki lebeszél róla..
2014. okt. 17. 22:15
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondok én neked valamit. Egyfelől lehet, hogy igazuk van, mert az okosok valóban azt mondják, hogy be kell látni, hogy olyat érdemes tanulni, amivel majd jól tudsz keresni és sikeres leszel. Nincs mit szépíteni azon, hogy a pénz nagyon fontos. Ugyanakkor nem árt mérlegelned, hogy nem származik-e hátrányod abból, hogy mást tanulsz, mint ami érdekel. Én elkezdtem egy szakot csak azért, mert "menőnek" számít. Ne tudd meg, hogy mit szenvedek vele. Bár rohadt könnyű, mégis nagyon megbántam, mert totál távol áll tőlem az egész és egy léha semmirekellőnek érzem magam. Jelenleg azon munkálkodom, hogy hogyan váltsak arra, ami valóban érdekel és izgalmas számomra. Én a saját káromon tanultam meg, mennyire fontos az érdeklődés megléte. Ez ad motivációt, ami ellát energiával, hogy végig tudd csinálni. Én úgy gondolom, hogy egy egyetemet akkor érdemes csinálni, ha tényleg beleadsz mindent és szakemberré válsz. Ehhez pedig szerintem nagyon erős motiváció kell. És a legerősebb motiváció szerintem az érdeklődés.
2014. okt. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!