Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak tovább, ha...

Minek tanuljak tovább, ha semmi sem érdekel igazából, és nem is vagyok jó különösebben semmiben?

Figyelt kérdés

A kérdés nem önsajnáltatás, teljesen komolyan kérdezem.


Összességében elmondható, hogy a "humán" tárgyakból mindig jó voltam (főleg angol, nyelvtan és irodalom, de a törit utáltam), a "reál" tárgyak mindig érdekesek voltak számomra (pl. biosz), viszont azokhoz hülye vagyok, nagyon nehezen tudtam őket megtanulni (főleg a matekot).


Elkezdtem egy főiskolát, ahol a fő tárgyaim biológia, kémia, matek, fizika, stb... Egy hét után rájöttem, hogy rossz ötlet volt. Olyan diplomát akartam, amivel könnyen el lehet helyezkedni (meg sosem volt "nagy álmom" a bölcsészkar).


1 vagy 2 félév után váltani szeretnék, de most már fogalmam sincs, hogy mit tanuljak. Volt már valaki hasonló helyzetben? Ti mit tennétek?


Köszönöm, hogy elolvastad. :)


2014. okt. 2. 15:55
 1/5 anonim válasza:
77%

szia evel nincs semi baj én 20 évesen sem tudtam hogy mi akarok leni...

De most 35 vagyok és rendör kapitány és nagyon szeretem sohasem lesz késö!

2014. okt. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az csináld amit szeretsz, meg kell keresned valami biztosan van! És ha rátalálsz erre a dologra örömmel fogod tanulni, bár lesznek nehézségek, de megéri.
2014. okt. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hat, ha nagyon nem megy, akkor kar gorcsolni. De azert csak kialakult mar valami irant egy kis szakmai erdeklodes nem? Nem volt meg egy olyan TED talk, vagy egyetemi ora ami "na ez tok erdekes" feelinget adott?
2014. okt. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)


A reál tárgyak mellett van pár humán tárgyam is, persze azokra nem mennek annyira rá... De pl. a pszichológia és a szociológia tetszett. (Viszont pl. pszichológiát is úgy érdemes tanulni, ha az ember hivatásnak tekinti, meg egyáltalán, szerintem az ilyen bölcsész- és társadalomtudományi cuccokat csak akkor érdemes, ha az ember képes belemélyedni, én viszont ezt nem tudnám elképzelni magamról).

2014. okt. 2. 16:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyebkent en sem voltam soha olyan hu de allati jo fizikabol es matekbol, de azert ugy-ahogy elvegeztem a BME-t, es orulok neki, hogy vegigszenvedtem magam rajta. Pedig kozben sokat meditaltam, hogy ott kene hagyni. Mesterre mar gazdasagtanbol mentem, mert rajottem, hogy abban vagyok jo, es kituntetessel fejeztem be. Ha nincs otleted, hogy hogyan tovab, akkor lehet nem erdemes valtogatni. Bar 1-2 felev meg szinte semmi.
2014. okt. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!