Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen az első év nehezebb...

Egyetemen az első év nehezebb mint a többi?

Figyelt kérdés
2014. okt. 17. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Sok szakon vannak szigorlatok, amik több félévnyi anyagot magukba foglalnak, a jegyük már beleszámít a diploma jegyébe - ezek általában a második és harmadik évben vannak. Ezen kívül a szakdolgozattal való foglalatoskodás sem piskóta (persze nem mindenhol van ez így), ezért én azt mondom, az első év lényegében a legkönnyebb. Én most vagyok másodéves, és már többet tanultam a másfél hónap alatt, mint az előző évben összesen.
2014. okt. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy az egyetemen mi az előírás, hányat kell kiejteni... Az biztos, hogy az első évben elsősorban az idegen környezet és számonkérési rendszer valamint a megfelelési kényszer miatt az idegi megterhelés nagy. Ha azonban valaki kellően felkészült volt már az első évi alapozó tárgyakból, akkor maga a tananyag nem okozhat nagyobb gondot. A második és harmadik évben az alapozó tárgyakra épülő egyéb szakmai tárgyak vannak, amelyeket csak akkor lehet igazán megérteni, ha valaki az alapozó tárgyakból kellően felkészült, mert ha nem, akkor ott lehetnek nehézségei.
2014. okt. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Olyan szempontból talán igen, hogy meg kell szokni

De tanulmányilag nem a legnehezebb

2014. okt. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül, de előfordulhat. Ezt szakja válogatja. Van olyan hely, ahol elsőbe beteszik a buktatós tárgyakat, hogy hadd hulljon a férgese, aki viszont túlélte az már sikeres lesz.

Más szakokon viszont elsőben főként könnyű, bevezető jellegű tárgyak vannak.

2014. okt. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!