Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot válasszak, ha...

Milyen szakot válasszak, ha nem szeretem a természettudományos tárgyakat?

Figyelt kérdés
Angol és olasz középfokúm van, a kedvencem a töri. Az irodalmat és a földrajzot (természetföldrajzot kivéve) is szeretem. Jó vagyok nyelvekből, de nem szeretnék nyelvszakra menni. Mindenhol azt mondják mérnöknek, informatikusnak kell menni, meg termtud tárgyakat tanulni de sajna egyáltalán nincs érzékem ezekhez. Milyen szakra menjek szerintetek?

2014. okt. 20. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
közgazdaság? ott jól jársz a törivel és a nyelvekkel is.
2014. okt. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam annak a matek az alapja. Nem nagyon bírom a matekot, 4es vagyok de szenvedni kell érte...
2014. okt. 20. 22:20
 3/7 anonim ***** válasza:

A közgázhoz pont, hogy kell matek. Szórótárgy... Meg van egy csomó tárgy, amihez nem árt, ha az ember vágja a matekot pl. mikroökonómia.


Én a helyedben nyelvszakra mennék, ezekkel kezdenék valamit. Tudom, hogy nem akarsz idemenni, de én átgondolnám a helyedben.

Az egy dolog, hogy kedvenced a töri, irodalom, meg a földrajz. De ezekkel konkrétan csak akkor tudsz foglalkozni, ha töri, magyar, meg földrajz szakra mész.

A földrajzot nem ajánlom, mert ott van más természettudományi tárgy pl. matek,fizika.

A magyart, törit csak akkor ajánlom, ha szenvedélyed ezek a tantárgyak.

Milyen hobbijaid vannak egyébként?

2014. okt. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Olyan szinten nem szeretnék ezekkel a tárgyakkal foglalkozni hogy még egyetemen is végig ezeket tanuljam, csak most gimiben ezeket szeretem, és azt szeretném tudni hogy ilyen beállítottsággal milyen szak lenne jó. Először jogra akartam menni, érdekel is, de lehetetlen bejutni...

Ami a hobbikat illeti, szeretek barátaimmal lógni, bulizni, társaságban lenni, poénkodni. Szeretek olvasni is (főként verseket, néha regényt is), 5 éve röplabdázok, jól tudok rajzolni és folyton zenét hallgatok.

2014. okt. 21. 15:16
 5/7 A kérdező kommentje:
A nyelvszak pedig nincs teljesen kizárva, szeretem a nyelveket és tanulnék is még, csak szerintem ahhoz jól jönne valami konkrét szaktudás is, így önmagában kevésnek érzem.
2014. okt. 21. 15:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Töltsd ki ezeket a teszteket, nagyon ajánlom.


[link]


[link]

2014. okt. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Az elsőnek ez lett az eredménye:

- rendészeti igazgatás

- közigazgatás

- európai és nemzetközi igazgatás

- igazgatásszervező

- politológia

- szociológia

- gazdálkodás és menedzsment

- nemzetközi igazgatás

- nemzetközi gazdálkodás

- kereskedelem és marketing

- igazságügyi igazgatás

Ezek közül mit ajánlanátok?

2014. okt. 23. 02:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!