Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diplomával tényleg többet ér...

Diplomával tényleg többet ér az ember?

Figyelt kérdés

Felsőfokú szakképzés keretében számviteli végzettséget szereztem. Több éve dolgozom, keresetemről ne is beszéljünk.

Időközben jelentkeztem főiskolára, közgazdász szakra, levelező tagozatra. Anyagi megfontolásból 1 évet halasztottam, pénzt spórolok erre a célra, maximum diákhitel segítségével elkezdem a sulit.

Többen említik, hogy diplomával jelentősen megugorhat a kereset - pár ember szerint. Volt szomszédjaim (akik diplomásak) most veszik a hetedik ingatlanjukat, amik közül a hatodik Horvátországban van. Nem vagyok irigy, ugyanakkor kétlem, hogy nekem ez is lenne.

Egyik barátom 48 évesen szerzett közgáz diplomát, 2 éve nincs fix munkahelye, minimálbéres állást kap.

Mi a véleményetek erről???

30/F



2014. okt. 21. 07:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A "diploma" ugyanaz a kategória, mint a "gyümölcs"!

Diplomás az orvos is és a "büfé-szakot" végzett kommunikátor is.

.

Emberként nem különb a diplomás, csupán lehetőségei nagyobbak a jobb életminőség megvalósítására. Persze, csak akkor, ha diplomja nem csupán egy pecsétes papír, hanem mögötte tudás és a szakma iránti elkötelezettség is van!

2014. okt. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Fordítva van.

Edy diplomára képes ember, ha nem szerzi ezt meg, az bűn és pazarlás.

2014. okt. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
54%

Ahoj!


Az ember értékét nem a végzettsége határozza meg, ezt szentül vallom, az emberi értékeket nem lehet ilyen dokumentumokban mérni.


Az biztos, hogy csak némileg jelent előrelépést egy diploma, sokkal fontosabb, hogy ezzel bekerülsz-e egy olyan körbe, ahol meglesz a kapcsolati tőkéd ahhoz, hogy egy jól fizető állást szerezz vagy sem. Az leányálom, hogy végzettség, rátermettség vagy emberi értékek alapján lesz bárkinek is jó állása, ma csak egy dolog számít: a kapcsolatok. Kit ismersz, ki kinek ajánl, ki hova juttat be. Ha ezek nincsenek, akkor bizony lehet diploma a kezedben, de nagyon ritka, hogy a szakmádnak megfelelő, normális vagy magas keresetű állásba belecsöppenhetsz.


Az a tanácsom, hogy minél hamarabb ismerj meg olyan embereket, akik közé szeretnél bekerülni, máshogy nem fog működni a dolog.

2014. okt. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ahoj! Dakujem!

Köszönöm az eddigi tanácsokat!

Beszélek angolul és hobbi szinten megtanultam szlovákul (habár ezt még csiszolni kell).

Várom a további ötleteket stb...

2014. okt. 21. 08:44
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem ilyen egyszerű a kérdés.

A közgazdasági diploma önmagában nem sokat ér.

A kilencvenes évek óta több tízezren szereztek ilyet, miközben csak néhány százra lett volna szükség.

Ráadásul jött egy kis válság is, amit a vezető közgazdászok vagy nem látták előre, vagy a csodában bízva eltitkoták hogy jön, ezzel alaposan megtépázták a szakmát.

A frissen végzett közgazdászok mind a középfokú végzettségűek elől veszik el a helyeket, akik ezáltal még lejjebb, a gyártósorokra szorulnak...

2014. okt. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A közgazdasági diploma még mindig jó, ha az ember nem egy 5. rangú főiskolán szerzi a diplomáját, hanem a PSZF-en vagy a BCE-n. Az itt végzettek többségének már előre van munkája, másrészről ezeken a helyeken lehet kapcsolatokat is kiépíteni.
2014. okt. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jobban el lehet helyezkedni közgazdáz diplomával, mint szakképzéssel, de ez emberenként változhat. Lehet, hogy egy OKJ-s könyvelő előbb talál egy jó munkát mint egy diplomás pénzügy-számviteles.

Függ a szakmai gyakorlattól, ismeretségtől, mennyire ügyes valaki a munkájában, mennyire kitartóan keres stb.

2014. okt. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A PSZF-el is már vitatkoznék. Csak az én évfolyamomból több pályaelhagyóról tudok (az vagyok én magam is). A kiépített kapcsolataid manapság már csak addig jók, amíg oda-vissza előnyös viszonyban / pariban tudsz lenni azzal, akin keresztül érvényesülni akarsz. Ha szívességért kuncsorogsz és éppen semmid nincs viszontban, akkor nagyon magasról le vagy ejtve...

A diploma minőségének - természetesen - nem mindegy, hogy mennyit güriztél érte és hol, de az érvényesülés az már egy teljesen más történet.

2014. okt. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
PSZF-re jártam a felsőfokú számviteli szakképzésre, majd jelentkeztem táv-ra lenyomtam 2 évet. A követelményekkel nem volt gond. Évről évre a Tanulmányi Osztály alaposan kibabrált velem és egy tanszéki adminisztrátornak köszönhetően (természetesen jeleztem a problémát a tanszékvezetőnek és oktatónak; válasz semmi) egyik tantárgyból csúsztam 1 évet (kb. 60eFt-ba került volna az újabb félév). Ez volt az utolsó húzás, természetesen otthagytam az egészet. Félévig könyörögtem, de a szavam nem ért semmit se.
2014. okt. 21. 16:48
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A diploma megszerzésével nem nő egyenes arányosságban a fizetés is. Kell hozzá egy jó nagy adag szerencse, avagy nagyon komoly kapcsolatok.


Egyébként a komolyabb egyetemek 90%-a magasról tojik a problémáidra (lásd csúszás), amint lejárt a munkaidejük, leteszik szépen a tollat és elindulnak haza. Munkaidőben meg mindig van valami fontosabb, mint a te ügyed. Én legalábbis ezt látom. Ha nem jár az ember személyesen a nyakukra naponta, akkor szinte lehetetlen komolyabb ügyeket elintézni.


Diploma és diploma között is van különbség. Én kezdőként majd egy 150-es nettóért összetehetem a kezem. Valaki már a 90-ért is, valakinek meg mázlija van és diploma nélkül is megcsíp olyan állást, ahol a 250-et úgy dobják utána.

2014. okt. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!