Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan lehet kijutni a Massach...

Hogyan lehet kijutni a Massachusetts Institute of Technology egyetemre és mi kell ehhez? Majd ha befejezte az ember, egy itt szerzett diplomával mit és hogyan tud kezdeni magával?

Figyelt kérdés
Ma a tanárom említette, hogy tőlünk is simán ki lehetne jutni ide, ha tanulnánk (kéttannyelvű suli) és engem érdekelne is, mert szeretnék kimenni külföldre, de nem vagyok túlzottan tájékozott:S
2013. dec. 17. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
A tanárod nem tudja a részleteket? Végülis ő említette...
2013. dec. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem beszéltem vele erről, igazából csak megemlítette, hogy az egyik legjobb számtechhel foglalkozó egyetem, de sokat nem mondott
2013. dec. 17. 20:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mit lehet kezdeni a világ leghíresebb műegyetemének a diplomájával??? Bármit.
2013. dec. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Valószínű, hogy simán ki lehet jutni az MIT-re... :D + iszonyatos pénzek kellenek oda, nem elég megvenni a repjegyet. Valószínű, hogy csak motiválni akar titeket ezzel.
2013. dec. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ezt azért gondold át, jelenleg az egyetemi rangsorok legelejére sorolják a legtöbb helyen, és igen, iszonyatos pénzek kellenek hozzá, ami pl. egy magyar középosztálybelinek megfizethetetlen.


De. EU-s állampolgárként elég sok lehetőséged van a külföldi tanulásra: Skócia, Dánia, Ausztria, Németország bizonyos tartományai...stb, itt nem kérnek tőled tandíjat. Hajrá!

2013. dec. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az MIT honlapján van egy külön felvételi részleg és ott mindent leírnak. Nemzetközi felvételizők részére:

[link]


Én is nézegettem sokat, amire emlékszem és lényeges:

-van egy netes rendszer amin be lehet adni a jelentkezést, ez már ad egy keretet, figyelmeztet a határidőkre stb

-vannak konkrét felvételi követelmények: bizonyos tárgyakból bizonyos pontszámot elérő SAT vizsgák, vagy nemzetközi érettségi, efféle

- esszé, interjú, tanári referencia


A költség a legérdekesebb dolog: a névleges éves tandíj (ebben kolesz is benne asszem) 60000$ dollár körül, de a többség ennek csak egy részét fizeti saját zsebből. A felvételi döntésnél (elvileg) nem számít az anyagi helyzeted ("need blind"), és ha felvettek, adnak neked annyi pénzügyi segítséget, hogy járhassál oda. (ez asszem részben kedvezményes hitel, részben vissza nem térítendő). Minden hallgatóra egyénre szabottan, a családi hátteret vizsgálva.


Ide bekerülni viszont nagyon nehéz. azt írják, a kb 4000 nemzetközi jelentkező közül 150-et vesznek fel egy évben. Az alapszakosok csak 9%-a külföldi, a mesterszakosoknak pedig a 38%-a. Azt írják, nincs kész recept a bekerülésre, de általános tanácsokat adnak: [link]


Angolul persze kell tudni, különben a felvételi procedúrát és követelményeket se fogod tudni megismerni.

2013. dec. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha egy átlagos intelligenciájú ember arra teszi fel az életét, hogy ide bekerüljön, sztem be tud (graduate-ként inkább), de ehhez átlag feletti ambíció kell. Asszem tavaly egy fazekasos gyerek bekerült (tehát érettségi után szeptemberben már ott kezdett), HVG-ben olvastam egy cikk félmondatában.
2013. dec. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!