Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A 2010-ben érettségizett...

A 2010-ben érettségizett jelentkezőknek is kell rendelkeznie emelt szintű érettségivel, ha főiskolára akar jelentkezni?

Figyelt kérdés
Ha igen, az eléggé igazságtalan, mert én akkor még nem tudhattam, hogy ez a feltétele lesz majd a felvételinek - anyagilag csak most engedhetem meg magamnak a felsőoktatást. Most akkor mehetek vissza érettségizni ismét, ezúttal emelt szinten, és csak azután jelentkezhetem főiskolára? Azt tudom, hogy költséggel jár az ismételt érettségizés, körülbelül mennyibe kerül?

2014. okt. 21. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. 25 ezer forint. Azért annyira nem vészes. Az lenne igazságtalan, ha nem mindenkire ugyanazok a szabályok vonatkoznának. De nem minden szakra kell emelt szint. A jelentkezéshez még nem kell meglennie a vizsgának, februárban kell a felsőoktatásba és az érettségire is jelentkezni.
2014. okt. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! És esetleg nincs olyan oldal, ahol meg van adva, hogy mely szakokra kell, és melyekre nem emelt szintű érettségi?
2014. okt. 22. 00:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen a felvin ott vannak a szakok mellett a bemeneti követelmények.
2014. okt. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Régen minden évben felvételizni kellett egyetemre/főiskolára. Vitted a középiskolai pontjaidat és ahhoz szereztél pontokat a felvételi bizottságtól írásban és szóban. Minden évben (akármikor is érettségizett a felvételiző az aktuális gimnáziumi anyagból kellett vizsgáznia)

Senki nem mondta, hogy igazságtalan. Ezt csak elöljáróban mondom.

Teljesen természetes, hogy ha Te most jelentkezel akkor az idei követelményeket kell teljesítened és nem a 4 évvel ezelőtti követelményeket.

Nem minden szakra kell emelt érettségi,a felvételi követelményeket minden évben a felvi honlapon (ez a hivatalos!!!!) teszik közzé. Viszont most csak a keresztféléves szakok vannak meghirdetve, mert a keresztféléve eljárás fogy kezdődni nov 15-én. A 2015- szeptemberben induló szakok teljes skáláját és bementi követelményeket csak január elején tudod megnézni.

2014. okt. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Orvosira szeretnél menni?
2014. okt. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Orvosira szeretnél menni?"


Oda már 2009-ben is minimum egy emelt kellett, hogy felvegyenek, nem azért, mert kötelező volt, hanem mert máshogy nem jött volna össze a pont.

2014. okt. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!