Gyorsolvasás de hogyan?

Figyelt kérdés
Ma este találtam rá erre, bár nem sok infót tudtam meg. Ugye az is egy jó módszer ha az olvasott anyagot nem mondjuk magunkban mert akkor olyan sebességgel olvasunk, mint ahogy beszélünk. Tehát nem mondjuk magunkban az olvasott anyagot, csak olvassuk. Kipróbáltam, tényleg gyorsabb így, viszont a kérdésem: mennyi idő alatt lehetne erre átszoktatni magamat? Hatásos? Ugyanúgy rögzül az információ?

2014. okt. 21. 23:45
 1/1 anonim válasza:

Ha eddig nem olvastál így, akkor sokat kell gyakorolni, használni ezt a módszert. Figyelj tudatosan arra, hogy ne mondd ki, amit olvasol, idővel egyre könnyebben fog menni.

Ami a rögzülést illeti: magához a megértéshez nem kell kimondani az olvasottakat, az emlékezés viszont más tészta: feltételezem, hogy egyetlen olvasásra eddig sem rögzültek benned a dolgok. Az sem mindegy, hogy a tanulást tekintve a vizuális, a verbális vagy a manuális információk számítanak-e leginkább neked. (Van, aki olvasva, van, aki hallva, és van, aki "csinálva" tanul a legkönnyebben.)

2014. okt. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!