Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vélemény a pásztói mikszáth...

SnidgetHeart22357 kérdése:

Vélemény a pásztói mikszáth kálmán líceumról?

Figyelt kérdés

oda szeretnék menni továbbtanulni

azon belül is a francia kéttannyelvűbe de egy kicsit tartok tőle ezért véleményeket szeretnék mert a bemutató alapján ami a sulinkban volt egy tökéletes sulinak tűnik számomra



2014. okt. 22. 17:29
 1/6 anonim válasza:
81%

En tavaly vegeztem ott. Nem ajanlom. A tanarok tulhajszoljak a diakokat, es emelle egy agressziv, agymosott igazgatono tarsul. Amiota liceumma alakitottak, azota egyre jobban romlik a szinvonal. Sok ismerosom,baratom jar meg oda es minden elvezheto programot elvesznek a diakoktol.. mindent megtiltanak ami eddig jo volt az iskolaban. En a gimibe jartam angol-nemet szakra. A franciarol nem tudok bovebb velemenyt irni, de ott is sok a panasz (nagyon nehez). Ha lecserelnek a vezetest akkor valoszinuleg javulna a helyzet. Van korulbelul 3 jo tanar az egesz iskolaban.. a tobbi nem tud fegyelmet tartani vagy csak egyszeruen nem erdekli hogyha a diakok nem ertik az anyagot.

Nem akarlak kiabranditani, de tenyleg nem a legjobb hely!

2014. okt. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én most vagyok gólya a francia tagozaton, és egyszerűen imádom! Ha gondolod Írj privit, szívesen válaszolok minden kérdésedre:3

2014. okt. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én 2004-ben végeztem az iskolában, igaz, akkor nem líceum volt. Az Igazgatónőre semmi panasz nem volt, nagyon szerettük. A francia tagozatra az volt a jellemző, hogy több tantárgyat két nyelven kellett tanulni és így is érettségizni, plussz egy idegen nyelv.
2014. nov. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia,


ABSZOLÚT NEM JAVASLOM AZT AZ ISKOLÁT!


Az első évben, előkészítő évben, amikor nincsenek még konkrét tárgyaid, csak nyelvet tanulsz, még minden szép és jó.


A következő években viszont szorul a hurok, túlhajszolják a diákokat ( ahogy azt az első is írta) gyakorlatilag 0 szabadidőd van és órákat kell tanulnod egy hármas osztályzatért. A tanárokból süt a rosszindulat és a lenézés irányodba, valamint megalázó helyzetekbe is könnyen keveredhetsz általuk. A lenézés egyébként a diákokra is jellemző.


Én jártam oda, de nemrég iskolát váltottam az ilyen kibírhatatlan állapotok mellett ( és tette ezt egyébként az osztályomnak közel a fele is ).

2015. máj. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én még iskolaválasztás előtt állok, de Pásztón lakom, kisvárosban terjednek a hírek.

Az egyértelmű, hogy a francia a legjobb tagozata, ezért akik oda bekerülnek nagyrészt magasan hordják az orrukat.

Bekerülni nem is olyan nehéz, de a szinten tartásért már meg kell küzdeni. Sokat várnak el, és tényleg hajtják a diákokat. Ezzel még nem is lenne baj, de mivel mindenki ismer mindenkit, eléggé pofára megy az osztályzás. "Hát ez vállalkozó gyereke/doktornő gyereke/tanárnő gyereke, ennek felfele kerekíünk. Ismeretlen? 4,5-re ő csak 4-est kap..."

Arra mindenesetre készüljön fel mindenki, hogy nem kis pénzösszegektől kell megvállni. Bár ez a környéken mindenhol így van, ha jól tudom.

Ami nekem még abszolúte nem jött be, hogy a gólyák beavatása arról szólt, hogy szerencsétlenek minél nagyobbat égjenek, és ezt még a tv-ben is leadják. Ki ne vágyna erre?

Pár éve még nem ez volt a helyzet. Rokonom ide járt 4 évig, utána gond nélkül felvették az ELTE francia bölcsészkarára, el is végezte.

Szóval az oktatás jó, csak a mellékhatásokat ell elviselni. Ha az elején megkedvelteted magad, biztos túléled a 4 évet.

2015. nov. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én az iskolát végeztem el, igaz már régebben, de nem a francia tagozatot.

Véleményem szerint a francia tagozat a legjobb, talán két nyelven kell tanulni több tantárgyat is (francia-magyar). Aki elvégzte és ismertem, annak kettő nyelvvizsgája is lett a suli befejeztére (francia felsőfok, angol középfok).

Az Igazgatónő nagyon kedves, nekem semmi bajom nem volt vele.

A gólyabál néha kissé durvára sikeredett, legalábbis az enyém igen, de ennek már lassan 15 éve. Fel lehet fogni poénként is az egész beavatást és ha ez sikerül, nem lesz gond.

Szerettem a sulit, mert mindenki ismert mindenkit.

A tanárok változóak, szerintem a francia tagozaton jobbak.

2015. nov. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!