Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a Pásztón,...

Mi a véleményetek a Pásztón, Mikszáth Kálmán Líceum,? Magyar-francia szakáról?

Figyelt kérdés

nagyon jó lenne oda elmenni,nehéz bekerülni? a szóbeli milyen? jó a tanárok? kollégium milyen? a kaja?

ajj segítsetek..



2013. nov. 6. 18:51
1 2
 1/15 anonim válasza:
55%

nyílt napon voltál?

mert nekem csak olyan tapasztalataim vannak. (elsőnek jelölöm meg)

egyébként szerintem az ország egyik legjobb középsulija. :)

2013. nov. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
szüleid elengednek?
2013. nov. 11. 17:15
 3/15 anonim válasza:

Szia. Ha kérdésed van akkor nekem nyugodtan írhat üzit, mert igaz nem franciás vagyok,de oda járok suliba.

Franciáról amit én tudok: Sokat járkálnak. Van mikor fent van órájuk a francia épületben majd lent a kollégiumban majd ismét vissza a francia épületbe. Sokat ingáznak. A kaja nem tudom milyen a koleszban nem vagyok koleszos, a tanárok nagyon rendesek (a francia tanárok nem tudom milyenek) Szóval, ha neked vagy aki elsőnek írt kérdése van nyugottan írhattok :)

2013. nov. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom voltál-e nyílt napon, de azt mondták nem olyan nehéz bekerülni. Vagyis az általános iskolás jegyeid csak a felvételi 25%-át teszik ki, ha írsz egy jó központit szerintem bent vagy:) A szóbeli könnyű lesz, a nyelvi készségeidet fogják mérni - játékosan. Mesélték, hogy tavaly például 25 török szót olvastak fel (jelentéssel együtt) 3x, és megfigyelték, hogy mennyire emlékszik az adott személy.


2 tanárral találkoztunk (a francia tagozaton), nagyon kedvesek voltak:)

Emellett én voltam a másik épületben is, ott is nagyon barátságos volt mindenki.

Tetszett a társaság.


Nos a kollégium engem is érdekelne, bár 20 percre lakok Pásztótól, pont nincs reggel olyan vonat amivel betudnék érni.


Nagyon jó suli, nekem nagyon tetszik! Elsőként fogom megjelölni.:)

2013. dec. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
én azt szeretném kérdezni,hogy esetleg tudnátok nekem mondani valamit a postai ügyintéző képzésről?érettségiző vagyok és szeretnék utána oda menni
2013. dec. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
csak ne hogy félre értsük egymást azért kérdezem mert úgy tudom nem csak középiskola,hanem érettségi utáni képzés is van
2013. dec. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Valószínű elkéstem a válaszadással. A suli nagyon jó, igaz már lassan 10 éve végeztem ott. A francia tagozat kemény, de érdemes az energiát belefektetni, és hidd el, sikerülni fog és nem fogod megbánni!

A kollégiumban jó társaság van, kedves nevelőkkel. A kajával nem volt lényeges gond.

2014. nov. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
78%

Szia,


ugyan nem mostani kérdés, de leírom, hátha valakinek segít a továbbtanulás terén :)


ABSZOLÚT NEM JAVASLOM AZT AZ ISKOLÁT!


Az első évben, előkészítő évben, amikor nincsenek még konkrét tárgyaid, csak nyelvet tanulsz, még minden szép és jó.


A következő években viszont szorul a hurok, túlhajszolják a diákokat ( ahogy azt az első is írta) gyakorlatilag 0 szabadidőd van és órákat kell tanulnod egy hármas osztályzatért. A tanárokból süt a rosszindulat és a lenézés irányodba, valamint megalázó helyzetekbe is könnyen keveredhetsz általuk. A lenézés egyébként a diákokra is jellemző.


Egyre rosszabb és rosszabb lesz a helyzet, romlik az iskola színvonala és a tanárok hozzáállása is.


Én jártam oda, de nemrég iskolát váltottam az ilyen kibírhatatlan állapotok mellett ( és tette ezt egyébként az osztályomnak közel a fele is ).

2015. máj. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

A tanárok lekezelőek, kivételeznek a diákokkal. Az egyik tanár be is vallotta, hogy igen is figyelembe veszik itt azt, hogy ki kinek a gyereke. Nem emberien bánnak a diákokkal. Például a hírhedt matektanár ősembernek néz, és megaláz téged mindenki előtt, ha nem tudod kilencedikben elhadarni a francia szorzótáblát.


Nem lehet önálló gondolatod, ha csinálsz is valamit, nem fognak elismerni. Itt leszarják a tehetségeket, csak az a lényeg, hogy mennyire tudsz a tanároknak nyalni meg magolni.


Arról nem beszélve, hogy a körülmények borzalmasak, lehet, hogy kívülről szép az iskola (a Fő úti épület) de belül olyan, mint egy pince. Sötét van, és hideg, mert van, hogy nem fűtenek (télen természetesen.) De ha fázol, és kabátban vagy, akkor meg levetetik rólad, hogy nehogy már fázz! Ez jellemzi a francia tagozatot.


Csak akkor gyere ide, ha szeretsz magolni, és mindenáron Franciaországban szeretnéd folytatni a tanulmányaidat. (És ha az idegeid acélból vannak.)

2016. máj. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
79%

Nem olyan nehéz a francia tagozatra bekerülni - csupán bent maradni, végig csinálni az egészet úgy, hogy közben nem mennek tropára az idegeid. Na ez egy embert próbáló feladat!

Csak az menjen oda aki tényleg imádja Franciaországot, mert könnyen elvehetik a kedved (főként a tanárok, mert nem mindegyik lelkiismeretes). Továbbá kenned-vágnod kell az EGÉSZ általános iskolai matekot odavissza , szorzótáblát másodperc alatti pontossággal tudni különben a hírhedt matek tanár mosolyogva porig aláz a társaid előtt (megyjegyzés: durva módszerei ellenére úgy ballagsz el onnan hogy értesz a matekhoz azért) ill. erkölcsi példabeszédeket tart ,te meg dolgozd fel otthon az anyagot aztán a diákra van fogva hogy le vannak maradva a tananyagban. Ha nem tudsz valamit akkor csak kukás lehet belőled, szobafestő, mehetsz DISZI-be - csak mert nem jutott eszedbe egy matek fogalom ,képlet vagy valami más.

8-9. válaszoló összefoglalta tökéletesen az életet ott, elsőben lazulás van utána széthajtanak. És ha nem mérnöki vagy más komoly matekos, fizikás szakra mész le vagy szólva, ki vagy nézve, sz*rt sem érsz. Ha nem vagy zseni, nem nyersz OKTVT-t , vagy Grande Dictée-t : 0 vagy. Semmi szabadidőd nincs , hazaérsz késő délután hogy MEGEBÉDELJ aztán tanulhatsz addig amíg ki nem dőlsz. 4,0 fölötti átlaggal rendelkező osztálynak mondják hogy kezdenek elk*rvulni meg hogy nem tanulnak.

A másik tagozat utálja a franciásokat én úgy tudom. Gyűlöletes a két épület között szaladgálni, 8-9 kilós táskával, úgy hogy fázol és hol emitt hol amott piszkálnak hogy miért nem tudsz leérni 5 perc alatt az amúgy min. 7 percet igénylő távon és egész nap kopog a szemed az éhségtől - persze van aki megengedi hogy egyél órán, de a nagy része beszól miatta. Sok tanár kedveli a szivatást is szokás minden dolgozatot az utolsó pillanatra hagyni és ugyanabban az időpontban számon kérni MINDENT.

És ez a kabátos dolog is igaz, lecsavartatják a gázt aztán azért is beszólnak mert kabátban ülsz. Szoknya hossza , nadrág hossza is szemet szúrhat egyszóval semmi sem jó.

Szóval én sem ajánlom, persze ha végig csinálod az egy hatalmast elismerés, kinek mennyire éri meg.

2016. szept. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!