Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdász vagy informatika...

Eni07 kérdése:

Közgazdász vagy informatika tanár?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni, mert választás előtt állok, hogy merre induljak tovább, de teljesen tanácstalan vagyok. Jelenleg gazdaságinformatikus főiskolai diplomával rendelkezem, de mindenképpen szeretnék tovább tanulni, viszont nem tudom, hogy "vezetés és szervezés" vagy "informatika tanár" mesterkézésen folytassam tanulmányaimat. Ha valakinek vannak tapasztalatai, hogy milyen lehetőségek vannak elhelyezkeni az említett végzettségekkel, és megosztaná ezeket velem, azt nagyon szépen köszönöm.


Üdv.: Eni



2014. okt. 23. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom ugyan nincs, de az informatika tanár mesterképzés eléggé bezár, nem tudsz sokfelé menni onnan, főleg, ha figyelembe vesszük, hogy vicc az, amit az általános- és középiskolában informatika néven oktatnak. Köze nincs ahhoz, amit alapképzésben tanultál. A vezetés és szervezés pedig a tipikus példája a "nesze semmi, fogd meg jól" esetének. Mindenki főnök akar lenni, ezért ilyen felkapott szak, de egy gazdaságinformatikus diploma százszor többet ér. Ugyanezt nem lehet mesterképzésben is tanulnod? Vagy valami gyakorlatiasabb gazdasági/informatikai irányt? Vagy csak ezek azok, amik érdekelnek?
2014. okt. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Már a gazdinfó alapképzésen elég keményen kellett programozni, ráadásul már a kezdetektől fogva minden tanár feltételezte, hogy az összes diák jó alapokkal érkezett, ami korántsem volt igaz. Így nekem sosem ment igazán ez a dolog, és azért sem igazán akarom erőltetni ezt a dolgot, mert ha a közel 4 év alatt nem tanultam meg, akkor a 2 év alatt biztosan nem fogom, és félek is, hogy itt már a "meglévő" tudásra akarnak építeni programozásból, ami ugye nálam nincs...

Ráadásul ezzel a főiskolai diplomával is nehéz volt elhelyezkedni, mert ahol kifejezetten gazdaságinformatikusokat kerestek, ott már a feltételeknél meg volt adva, hogy milyen nyelveken kell tudni programozni.

Ezért is próbáltam inkább a közgadaság részével munkát találni, és gondoltam, hogy akkor megcsinálom a közgazdász diplomát is. A vezetés és szervezés valamint a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás alapszak van Debrecenben, ami közgazdász diplomát ad, az előbbinél viszont több tárgyat tudnék elfogadtatni, azért gondoltam rá.

Bár nem tudom, hogy ezzel is mennyire lehet elhelyezkedni, és mennyire szeretném ezt csinálni.

Ekkor gondoltam az informatika tanári képzésre, mert középsuliban még imádtam a tárgyat, és azt hallottam, hogy itt közel nincs annyi programozás. Illetve most azért a fizetésük is jobb, mint volt, nem beszélve a sok szabadságról, ami a tanároknak jár. :) Bár megint csak azt nem tudom, hogy egyszakos tanár ( mert 2. szaknak csak inkluzív nevelés vagy család- és gyermekvédő szak vehető fel, gondolom ezekre sehol sincs szükség) mennyire kerestetik. :S

2014. okt. 24. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!