Melyik iskolában melyik szakot érdemes tanulnom?

Figyelt kérdés
A kérdés lényege, hogy milyen iskolában(lehetőleg Budapest,kollégium)és hogy mit tanuljak.Januárban itt a továbbtanulási dolgok(felvételi stb.) és nem nagyon tudom milyen szakmát tanuljak (később egyetem is szeretnék végezni).Kedvence tantárgyak: Matek,informatika és talán a fizika.A tanulás (egyetem után) vagy maradok itt Magyarországon vagy Nagy-Britanniában laknék tehát egy jól kereső szakma kellene.Válaszokat előre is köszönöm!!

2014. okt. 24. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress egy szakközepet akkor, ahol van műszaki/gépész képzés vagy valamilyen informatikai képzés, amelyik neked jobban tetszik. Ezek most nagyon felkapottak és jól el lehet velük helyezkedni, főleg ha utána egyetemen ugyanarra mész tovább. Mennyire keresel nehéz sulit meg nagyjából Bp.-n belül merre?
2014. okt. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tanulni igazából nem szeretek de 10-20 perc alatt elég jól felkészülök egy Témazáróra.Eddig (7. év végéig) mindig kitűnő voltam és szerintem most is az leszek.Budapesten igazából Keleti-pu környékén, esetleg metróval vagy villamossal pár állomás.
2014. okt. 24. 12:30
 3/5 anonim válasza:

Szerintem egy rendes erősebb gimnáziumba menj, mert az majd az egyetemen is jól hangzik stb., Esetleg valami matek szak? pl. Fazekas, Berzsenyi, Eötvös

Ha te magad még nem tudod, akkor szerintem ne érdekeljen mások véleménye, és ne menj szakközépbe, szakmunkásba, hanem egy egyszerű gimnáziumba, ahol többfelé nyitják az érdeklődési köröd. De mint mondtam, ha téged ezek a tantárgyak érdekelnek amiket írtál akkor érdemes lenne valami matek szakot választanod. Ha te egy kitűnő tanuló vagy akkor pedig azokat az iskolákat mindenképpen nézd meg. Azok közül is talán az Eötvöst ajánlom, mert a közösségéről is jókat hallottam.

Én is épp a felvételi előtt állok, és én rengeteget gondolkodtam, hogy hova menjek stb., mert nekem sem volt kifejezett elképzelésem a jövőmről, de végül is már nagyjából megvagyok. :-)

2014. okt. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod de én vegül szoftver fejlesztõnek megyek es azután informatikai mernöknek.(eddig így allok de ez lehet változik).Cegléd Közgáz.
2014. okt. 30. 17:36
 5/5 anonim válasza:
Ha ez érdekel :)
2014. nov. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!