Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépész- illetve járműmérnöknek...

Gépész- illetve járműmérnöknek mekkora szüksége van a kémiai ismeretekre?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem, ponthatárok alapján könnyedén bejuthatok a SZE-re Győrbe.

A bentmaradástól tartok viszont, nem a fizika vagy a matek miatt, hanem inkább a kémiával állok hadilábon. Abból most is a hármas összekaparásán dolgozom.

Van értelme törnöm magam? Mekkora szükségem lehet a kémiára a továbbiakban?

Válaszaitokat köszönöm!



2014. okt. 27. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Siman vallalhato. BME-n van egy felev muszaki kemia gepeszen es jarmuvon is, kb ugyanaz, nem sok vizet zavar. Sokkal szakmaibb, mint a kozepsulis kemia, ha erdekel a gepeszet (marpedig ha nem igy lenne, nyilvan nem erre a szakra jelentkeznel), akkor nem lesz vele kulonosebb problemad. Mondom ezt ugy, hogy kozepsuliban en is ugy voltam a kemiaval, mint most te, semmi kozom nem volt hozza. Ugyhogy nyugodtan menj neki, a lenyeg a fizika (foleg a mechanika) es a matek.
2014. okt. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, valamelyest megnyugtattál! :D
2014. okt. 28. 07:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Én gimiben annyit tudtam kémiából, hogy mi a H2O.. és tényleg semmi többet..

BME járműmérnökin első félévben elég jó műszaki kémiát tanultunk, ott behoztam MINDEN lemaradásomat, még meg is szerettem a kémiát! Pedig rettenet ergya voltam belőle. Utána anyagismerettel csak még jobban elmélyült a dolog, és semmi erre épülő tárggyal nem volt problémám, mindegyik elsőre meglett, ráadásul elég jó jeggyel.


Szóval ne félj tőle, általában fel vannak készülve az egyetemek, hogy szar a kémiaoktatás magyarországi gimikben. Úgyhogy hajrá, bátran!

2014. dec. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

SZE-re járok, bár más szakra, de ha jól tudom a gépészeknek csak 1 félév műszaki kémiájuk van, amit velünk egybevonva szoktak tanulni

a fizikától és matektól jobban félnék a helyedben :D

2014. dec. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nálunk szerintem pont jól tanítják a kémiát, a tanárnő is rettentő aranyos, csak éppenséggel teljesen hidegen hagy a tantárgy, emiatt nem is készülök rá, így nem is értek belőle semmit. Egyfajta ördögi kör.

Válaszaitokat nagyon köszönöm!

2014. dec. 20. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!