Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztikán végzett / tanuló...

Anglisztikán végzett / tanuló embereket miért nézitek le / nézik le a legtöbben?

Figyelt kérdés
Rendesen indokoljátok meg... Előre is köszi!

2014. okt. 27. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Nem nézek én le senkit, főleg nem az alapján, hogy mit tanul. Ráadásul én is sokat tanultam nyelvet, úgyhogy én speciel emelem kalapom mindenki előtt, aki egyetemen ilyen megy, mert mocskosul nehéz, nyelvtől függetlenül.

Gondolom azok, akikre Te gondolsz azért nézik le az anglisztikán tanulókat, mert

1. bölcsésztudomány, és bármiféle előismeret vagy komolyabb rálátás nélkül már a 14 évesek is azt harsogják, hogy a bölcsészek csak a mekiben tudnak érvényesülni;

2. angolt tanulnak, az angol világnyelv, és mindenki úgyis tud angolul a zenékből, filmekből, játékokból, illetve az oktatási rendszerünk is javarészt ezt a nyelvet próbálja beleverni az emberkék fejébe, tehát akik itt tanulnak, könnyebb dolguk van, mint azoknak, akik pl. keleti- közel-keleti nyelveket tanulnak, hiszen ők jó eséllyel először az egyetemen találkoznak ezekkel, de semmiképp sem közép- felsőfokon beszélik az adott nyelvet, amikor odakerülnek.

Rendes indoklásnak nem tudom, mennyire felel ez meg, nem tartozom konkrétan a megszólítottak halmazába, de én erre tudok gondolni.

2014. okt. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Hatalmas, bődületes túlzás, hogy "mindenki beszéli az angolt". Inkább azt mondanám, hogy mindenki ismer pár szót, sokan mekegik-makogják, néhányan tűrhetően beszélnek, és nagyon kevesen beszélnek valóban, jól angolul.


Persze ezzel egyáltalán nem azt mondom, hogy egy anglisztikás diplomával bárki is jól beszélne angolul.


Szerintem te is tudod, hogy miért nézik le a bölcsészeket. Nézd meg a munkalehetőségeiket. Csak a legjobbak kapnak valami munkát, aminek köze van a végzettségükhöz.

2014. okt. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nézem le
2016. okt. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg mert sokan nem tudják mi az
2016. okt. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!