Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek 4,9-es átlaggal...

Szerintetek 4,9-es átlaggal kb. hány pontos felvételit kéne írnom, hogy bekerüljek Bp. Legjobb gimijei egyikébe?

Figyelt kérdés
2014. okt. 28. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

senkit sem fog érdekelni a végén milyen gimibe jártál...

inkbb olyan helyre menj ahol híresen jó a diákélet

2014. okt. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

80 a minimum, de ha megcélzol egy 70-est, akkor is még a Berzsenyi szintű iskolákban mehetsz szóbelizni, max. ott kell elérned több pontot.

Az összes iskolában főleg az írásbeli pontokat számítják, de a jobb gimikbe a max. hozott pont az kell. Ne úgy nézd, hogyha megvan a 4,9-es átlag, akkor nem kell olyan jó írásbelit írnod.

2014. okt. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kitűnővel és 80 pontossal került be tavaly a gyerek az elsők közül 4-be, csak azokat jelöltük. Ehhez kellett azért jó szóbeli is.

A 4,9 átlagban csak a felvételi tárgyaid vannak benne, ugye?

Én megcéloznám a 90 pontot, akkor szinte biztos bejutsz.

2014. okt. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A jegyek nem számítanak nagyon (oké, számítanak, de nem döntő többséggel), mert iskolánként nagyon változó, hogy mire adnak ötöst. Hallottam már olyan iskoláról is, ahol tényleg csak a nagyon hülyéknek nem adták meg nyolcadik félévkor a kitűnőt, mert presztízs, hogy jó suliba vegyék fel a gyerekeiket, még ha nem is oda valók. Aztán ott van az én sulim, ami egy ritka pocsék nyolcosztályos volt, és megszűnőben ráadásul, a tanárok próbáltak visszatartani mindenkit, és ez azért az osztályzásba is belejátszott. Egy 3,2-es átlaggal és pár intővel égettem magamat a felvételiken (ráadásul lány vagyok), aztán elég simán felvettek egy Berzsenyi-szintű iskolába (mondhatni annyira Berzsenyi-szintű, hogy a Berzsenyibe :D). Egyszerűen csak a felvételi eredményeim beszédesebbek voltak. És mindenkinek azok lesznek, mert sokan pölö kitűnő tanulóként érkeztek, és most bukdácsolnak. Pedig azért nem egy a-beledet-is-kitapossák-típusú iskoláról van szó.

Na, szerintem érted a lényeget. :D Tedd magad oda a felvételin, és nem lesz gond!

2014. okt. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem is 1:1ben olyan felvételim volt, mint a kitűnőknek, de középiskolába még nem lehet duplázni a pontot sajnos
2014. okt. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Igazából a tanulmányi átlag számít a legkevesebbet szerintem. Nyilván benne van, de ha belegondolsz melyik hangzik jobban egy iskolának amely eldönti, hogy felvegyen-e? Az, hogy írsz egy 90+ pontos felvételit, 3-as átlaggal, vagy írsz egy 60-70 pontost 4,5+ átlaggal? A felvételi a lényeg, meg hogy utána szorgalmas legyél nagyon.
2014. nov. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát nem így van, előző, sajnos. Mert a legjobbakban nem jut el a szóbeliig, ha nincs meg a kívánt átlaga, le is van írva a tájékoztatóban, mert egyszerűen a számítási mód miatt nem jön ki a minimum pontszám, amivel behívnák.
2014. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez amúgy iskolafüggő. A felvételi kompetenciát mér, a jegyeket nem kompetenciára kapod. Persze az is benne van. Nyilván egy színkettes gyerek nem azért színkettes, mert okos, csak nem tanul, hanem azért, mert nem tanul és nem is okos. Egy színötös viszont jöhet szimplán csak gyenge iskolából is. Egy kilencven pont körüli felvételivel bárhova jó esélyeid vannak.
2014. nov. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!