Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosisok? Milyen az egyetem?...

Orvosisok? Milyen az egyetem? Esteleg végzett orvosok? Érdemes ezt a sok évet végigtanulni. Mi a véleményetek? Volt, hogy megbántátok, hogy orvosira mentetek?

Figyelt kérdés

2014. okt. 30. 11:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Éppen vizsgára készülök. Milyen lenne? Sz.r. Egy csomó agyatlan értelmetlen baromságot kell benyalni, baromi hosszú, iszonyatosan stresszes. A közösség tele van bunkókkal, sznobokkal és egoista libákkal. Alig várom, hogy vége legyen már.
2014. okt. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
jÚJ! Ne már! Sok sikert a vizsgádhoz. Hányad éves vagy?
2014. okt. 30. 12:35
 3/21 anonim ***** válasza:
Köszi. Végzős. A többi évfolyamon még nincsenek vizsgák.
2014. okt. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hát, hajrá! Amúgy milyen orvos szeretnél lenni?
2014. okt. 30. 13:04
 5/21 anonim ***** válasza:
Még eldől. Talán altatóorvos.
2014. okt. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Az jó szak. Én, ha esetleg orvos leszek akkor pulmonológus akarok lenni vagy neurológus. Szerinted egy kissé érzékeny lányból mint én válhat jó orvos vagy összeroppan benne?
2014. okt. 30. 13:23
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Pulmonológus ne akarj lenni. A beteganyag többsége vagy tüdőrákos, vagy COPD-s bagós. Szerintem nincs benne sok sikerélmény.

A neurológia viszont nem rossz, a lányok általában szeretik nálunk. Habár kicsit a neuró is olyan, hogy ott a sok maradandó károsodás, és széttárod a kezed, hogy bocsi, ennyit tudtam tenni.

Ami a kicsit érzékenyebb lányt illeti, ha ilyen tudnál maradni egyetem végéig, akkor nagyon jó orvos lehetne belőled. Klinikumban a legjobb fiatal orvosnők, akikkel találkoztam ilyenek voltak. A probléma csupán annyi, hogy az orvosi nagyon elrontja a nők jelentős részét. Sokan iszonyatosan egoisták lesznek, másokból valahogy kiöli az egyetem az ártatlanságot, ami nem jó.

2014. okt. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsodat. Megfogadom. Maradok az neurológusnál. Remélem engem nem fog rossz irányba megváltoztatni az orvosi. Elég szerény vagyok remélem ez így is marad. És neked még egyszer sok szerencséd a karrieredhez. Biztosan jó orvos válik majd belőled. :)
2014. okt. 30. 13:55
 9/21 anonim ***** válasza:

"Köszi a tanácsodat. Megfogadom."


Ó még nagyon ráérsz ezt kitalálni, igazából az ember akkor lát bele az egészbe, amikor benne van, és akkor tud jól dönteni. :-)

Köszönöm szépen a jókívánságot! Neked pedig azt kívánom, hogy sikerüljön jól az érettségi. :-) Hányadikos vagy most?

2014. okt. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, nekem teljesen más a véleményem, mint az első válaszolónak:) Szintén hatodéves vagyok.

Az egyetem nyilván nem a legegyszerűbb, kell tanulni rendesen, az meg teljesen egyéni, hogy kinek mennyire erőfeszítésébe kerül elvégezni. Ilyen szempontból azt hiszem szerencsés vagyok, mert könnyen tanulok, nem is tartom magam teljesen hülyének. Szóval ha másban nem is vagyok kiemelkedő, legalább az egyetem jól megy:D

A közösség szerintem egyáltalán nem rossz, sőt, nálunk kifejezetten jó az évfolyam, a csoportomnál jobbat meg nem is kívánhatnék. Őszintén szólva, nekem életem legszebb évei voltak ezek, és az egyik szemem sír is rendesen, hogy már lassan vége.

Egyelőre nem bántam meg, szerintem nem is fogom, de azt már kezdem látni, hogy Magyarországon tényleg nem egyszerű a helyzet. Meg lehet kövezni, de erősen gondolkodom a külföldi munkavállaláson. Az egyik hatodéves gyakot Németországban csináltam....hát ég és föld. És nem csak a körülmények mások, hanem az oktatás is. Teljesen máshogy állnak a diákokhoz és a rezidensekhez kint, mint itthon.

2014. okt. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!