Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova mehetnék középiskolába...

Hova mehetnék középiskolába ilyen átlaggal?

Figyelt kérdés
7. év végén 4,7 voltam és kb. ötödiktől fogva ugyanígy tartottam magam. Milyen középsikola lenne számomra a jó választás ilyen átlaggal? Nem a legeslegerősebbe szeretnék menni de egy nekem való 'erős' iskolába..Mindenképp angol nyelven szeretnék tanulni emelt óraszámban vagy kéttannyelven..Valaki tudna valamit?:c

2014. okt. 30. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Fontos lenne tudni, hogy merre laksz?

Ilyen átlaggal szerintem valami jó gimibe kellene menni, s ha szeretnél emelt óraszámban nyelvet tanulni, akkor szerintem a 0. évfolyam nem lenne rossz...

2014. okt. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sziaaa:) Budapest 18. kerület:)
2014. okt. 30. 15:52
 3/12 anonim ***** válasza:

Arrafelé található pl. a Sztehlo Gábor Gimi

(a volt Hunyadi Mátyás Gimi) Az nem tetszik?

2014. okt. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát nekem sok tanárom mondta, hogy oda nem olyan jó tanulók járnak, mivel szoktak járnak hozzájuk, és nekünk nem annyira ajánlják, azok alapján, amiket mondtak nekik:o
2014. okt. 31. 16:52
 5/12 anonim ***** válasza:

Hello :O én is nyolcadikos vagyok, és tavaly nekem is ez volt az átlagom o.O és én is nyelvre akarok ráerősíteni... :D ez vicces (csak én németes vagyok). Mikből lettél 5-nél rosszabb? Csak úgy kíváncsiságból :P

Nagyon ajánlom a Karinthy Frigyes Gimnáziumot, az asszem 18., vagy 19. kerületi. Angol és Német Kéttannyelvű (+ van egy emelt óraszámos angol osztály is) Én a németre szeretnék menni :D

Ott van még a Veres Pálné Gimi, ami kicsit gyengébb, mint az előbbi. Itt nyelvi előkészítős van, első évben kb. heti 15 óra idegen nyelv, a többi évben pedig visszaáll a normális tantervre. (Mondjuk ezt a németnél néztem, de gondolom az angol is így van)

Ott van még a Jedlik Ányos Gimnázium. Annak is van emelt angolja. (kb heti 6-5 óra angol)

Ha esetleg nagyon-nagyon elrontanád a felvételit, és akarsz egy "B" tervet, ott van a Leövey Klára Gimi. Ott is előkészítős osztály van. De ez már tényleg gyengébb iskola, ide inkább a 4-esek mennek. (Ha 70 pontosra megírod a központit, és nem volt nehezedre a szóbeli, extra-tuti-szuper-biztos hogy bent vagy :DD )


Ezeket csak hallottam, és vélemények alapján szűrtem. Ha esetleg téves infóim vannak, akkor javítsatok ki, mert én is csak most felvételizek! ^^

2014. nov. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Karinthyt én is ajánlom (én is néztem és 8.-os vagyok), akkor esetleg a VI. Keruleti Kolcsey Ferenc itt is van nyek meg francia-magyar kettannyelvu. Madachban is van halado angol es nyek is (VII. Kerulet)

Berzsenyiben van nyelves szak (angol es francia,angol-nemet, Angol-olasz)

Eötvösben van nyek ahol halado angol es plisz egy valaszthato nyelv van, angol a nyelvi elkben van 10 angol es 8 masodik nyelv

2014. nov. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Igen, ahogy az elottem levo is mondta, ott van meg a Madach, azt elfelejtettem irni. Allitolag nagyon eros a nyelv naluk. Bae az is mar igen eros iskola. Karinthyba is nehez bekerulni, de baratnom azt mondta, hogy nem nagyon van tulterheles, szoval mar emiatt is :))
2014. nov. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokaat:) Itt lakom a 18. kerületbe már sokszor voltam a Karinthy-ba engem nem fogott meg úgy, több ismerősöm is jár/járt oda, akik azt mondták, hogy nem bírták és ezért elmentek onnan vagy sokan mondták azt, hogy azért a Karinthy-t kell pénzelni valamennyire..A Madách-ot és a Kölcsey-t néztem még de sajnos a Madách-ba már nem tudok elmenni nyílt napra..A Kölcsey-be pedig 18-án megyek nyílt napra..:D
2014. nov. 14. 19:11
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja és matematikából,fizikából és kémiából kaptam négyest..Te/ti?:DD
2014. nov. 14. 19:11
 10/12 A kérdező kommentje:
Aaaahhj nagyon szépen köszönöm a kommenteket most szinte felborult az "egész sorrendem" de ez nem baj hanem nagyon nagy segítség köszönöööööm
2014. nov. 14. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!