Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek hol érdemesebb...

Szerintetek hol érdemesebb magyar-, és töri szakon tanulni egyetemen?

Figyelt kérdés
Régóta filózok rajta, hogy az ELTÉ-re, vagy a Debreceni Egyetemre menjek-e.Azt hallottam, hogy az ELTÉ-re nehezebb bekerülni, mint debrecenbe, viszont könnyebb elvégezni. Ti melyiket preferáljátok, és miért? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2014. okt. 31. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:

a szobatársam tanul DE magyar töri szakon nem mondanám, hogy meghal a tanulásban, sőt..

Az átlaga 4,3. Sokat kell olvasnia ennyit látok mindig.

2014. nov. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a Debreceni Egyetemet javasolnám neked. :)

Több csoporttársam át jött az ELTÉ-ről. Mind más-más szakokról. Azt mondták,hogy nagyon zsúfolt az egyetem... volt hogy ZH-t írtak 40 fős teremben ötvenen , ezért a földön kellett írniuk.

Csatlakoznék az előttem hozzászólónak. A BTK abból áll ki, hogy sok könyvet el kell olvasni,persze ezt számon is kérik. De a vizsgaidőszak az nudli.

Jómagam a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi karán tanulok. Biztosra mondom , amit az előzőkben leírtam.


Remélem jó döntést hozol , ha segítségre van szükséged vagy kérdésed van írj bátran.


Első éves jogász hallgató

F/19

2014. nov. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én az ELTE töri szakán tanulok. Először is az előttem lévő válaszokkal kezdeném:

1. sokat kell tanulni és olvasni: mivel bölcsészkar, nyilván sokat kell, történelmet sajnos máshogy nem lehet megismerni, mint források és szakirodalom olvasásával

2. zsúfolt: valójában nem, valószínűleg azért kellett a ZH-t a földön ülve megírni, mert a nagy előadók foglaltak voltak, emellett a történelem szaknak külön épülete van, tehát bőven elférnek benne az emberek még vizsgákkor is (tapasztalat)

3. vizsgaidőszak nudli: egyáltalán nem az, rengeteget kell készülni egy jó vizsgára, nyilván nem kell sokat ha a 2-esre mész...


Tény, hogy rengeteget kell olvasni, de történelmet hogyan máshogy szeretnétek megismerni?

Emellett a tanárok jól tanítanak és arra mennek, hogy minél jobban elsajátítsd az anyagot és ne olyan történészek kerüljenek ki, akik tudják az alapévszámokat, hanem részleteket is. Egyáltalán nem könnyű szak, de legalább színvonalas oktatásban vehetsz részt.


A debreceni egyetemről nem igazán vannak infóim, de ha ezek szerint keveset kell tanulni és olvasni, akkor inkább az ELTE szakát ajánlanám, nem azért, hogy ajnározzam és mert idejárok, hanem abban az iskolában élem mindennapjaimat, amit az előttem lévők leszóltak. Ha esetleg bármilyen más infó kell, szívesen segítek tanegységlistával kapcsolatban, hogyan működnek a vizsgák, milyen negatívumai vannak a szaknak/egyetemnek (mert nyilván vannak), egyes tárgyaknak mi a lényege vagy ha bármi más kérdésed van, nyugodtan írj.

2014. nov. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lemaradt: 20/L másodéves történész hallgató
2014. nov. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Elsőéves történelem-földrajz tanárszakos hallgató vagyok az ELTÉ-n. Én egyáltalán nem érzem azt, hogy keveset kellene tanulnom, pláne a földrajzi részen. Rengeteg kis-és nagy ZH-t írtunk ebben a félévben, állandóan forgatni kellett a könyveket és a jegyzeteinket az ujjaink között. A töri az annyiból más, hogy ott félév közben nincsenek nagyon megmérettetések, viszont félév végén vizsgák vannak, amikre kő keményen tanulni kell. Rengeteg olvasnivaló van, szerintem kifejezetten érdekesek is :)


Én az ELTÉ-t ajánlanám neked mindenféleképpen, szerintem nagyon jó iskola, én rengeteget tanulok -és nem csak a tananyag tekintetében. Remek tanárok vannak, akik nem azt akarják, hogy bemagold az ásványtani osztályokat, hanem életképes tanárokat akarnak faragni belőlünk, akik ha kimennek egy terepre, nem állnak bambán, hogy akkor most mi a fene is van a talpuk alatt. A TTK-t kifejezetten szeretem, ha van benned egy ici-pici érzék is a reál tárgyak felé, gyere! Nagyon jó a légkör nálunk, mindenki halál laza, nem olyan ridegek, mint a törin -mert én eddig ott elég sok ilyen emberrel találkoztam. Ja, és a földes bulik nagyon jók :)

2014. dec. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt azért nem mondanám, hogy törin évközben nincs semmi. Első félévben még tényleg nem igazán, hiszem nem várják el, hogy egyből szemináriumi dolgozatot írj. Ez a része simán kipipálható. A többi tárgynál (főleg középkor) viszont már nem ilyen egyszerű. Folyamatos ZH-k, szemináriumi dolgozatok, kötelező olvasmányok óráról órára, egyéb beadandók.
2014. dec. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!