Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen büfészakok vannak...

Milyen büfészakok vannak Budapesten ahol nem kell sokat tanulni és nem magas a ponthatár?

Figyelt kérdés

2014. okt. 31. 14:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
BKF, ZSKF, GDF, Kodolányi képzései között válogathatsz kedvedre.
2014. okt. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

2015-ben a jogszabályi minimum 280 pont lesz. (2014-ben 260 pont)

Büfészakok, amiket könnyebb elvégezni:

tanító

óvodapedagógus

andragógia

szabad bölcsész

kommunikáció és médiatudomány

szociális munkás

szociálpedagógia

informatikus könyvtáros

kommunikáció és médiatudomány

kulturális antropológia

szociológia

társadalmi tanulmányok

rekreációszervezés és egészségfejlesztés

sportszervező

Ezeket szokták "büfészakozni". Az hogy neked melyik a könnyű, az nem tudhatom. azt hogy melyik intézménybe s hány pont kell a adott szakra való bejutása a egyesével tudod megnézni a felvin.

Pl.

ZSKF kommunikáció és médiatudomány ALK 2014-ben 260 pont, azaz jogszabályi minimum.

annyi elmondhatok, hogy a könnyebb szakokra mindig magas a bejutási ponthatár államira, fizetősre meg elég a jogszabályi minimum, pláne ha nem egy nagynevű egyetemre jelentkezel, hanem egy magán főiskolára.

2014. okt. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, de engem főleg állami ösztöndíjas szakok érdekelnének. Van olyan ahol (324 pontom van) alacsony a ponthatár, keveset kell tanulni és ösztöndíjas?

Azokon a főiskolákon amiket írtatok mind önköltséges, sajnos nincs pénzem tandíjra.

2014. okt. 31. 15:23
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Ha csórólali vagy, meg nem is tartozol az eszesebben közé, miért akarsz az adófizetők pénzén valami teljesen haszontalan ökörséget tanulni?

Azért, hogy utána az én adómból fizessük neked a segílyt?

2014. okt. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Minek akkor neked főiskola? Egyik se sétagalopp. Végezz el egy okj-t.
2014. okt. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
OKJ-ra járok, de nem sok értelme van, nem fogok tudni vele elhelyezkedni. Adót a szüleim is fizetnek 35-40 éve.
2014. okt. 31. 16:06
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező:

Rendben, akkor ha téged csak Budapesten lévő intézmény érdekel és állami támogatott hely, akkor erősen szűkül a kör. Itt az összes kínálat ahova menni tudsz, ennyi ponttal:

Óbudai Egyetem bizonyos szakja pl. környezetmérnök(egy ismerősöm jár oda nincs nagy színvonal)

Pázmány Péter Katolikus Egyetem egyes szakjai

Semmelweis Egyetem. ETK bizonyos szakai (itt viszont tanulni kell ha el akarod végezni!!)

Károli Gáspár Református Egyetem egyes szakjai

www.felvin.hu-n nézegesd át az elmúlt évek ponthatárai menüben ezeket az intézményeket.

2014. okt. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kivétel nélkül, minden egyetemen vannak büfészakok is.. szóval jó lenne kitalálnod h kb mit akarsz tanulni mert eléggé sokfélét lehet. De nem értem h miért akarod ha azzal sem leszel előrébb.
2014. okt. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Azért, mert vidéken lakom és ahogy írtam OKJ végzettségemmel nem lesz esélyem elhelyezkedni. Mivel reál tárgyakból nem voltam jó, ezért nem sok más választásom van. Különösebb érdeklődési köröm nincs, már amiből a későbbiekben meg is lehetne élni.

Ha nem megyek tovább akkor itt helyben betanított gyári munkára vagy közmunkára van lehetőségem.

Iskola mellett legalább diákmunkát tudok vállalni, illetve 3-4 évig kitudom tolni a dolgot addig háta változik valami.

2014. okt. 31. 16:30
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, a tipikus büfészakokkal sem lesz több esélyed elhelyezkedni mint az OKJ-val.
2014. okt. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!