Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME-VBK vegyészmérnökire...

BME-VBK vegyészmérnökire miért ilyen magas a ponthatár?

Figyelt kérdés
Ha csak a tavalyi adatokat nézem: Pannonon 301, Debrecenben 300, BME-n 427. Ezt még meg is érteném, de akkor a többi építész, építőmérnök...stb szakokra miért van 400 alatt a BME-re? Ha csak az én osztályomból indulok ki, a fele matek-fizika emeltes és BME-re akarnak menni VIK-re meg ilyenekre. Vegyészmérnöknek csak én az egész évfolyamban... Oda miért ilyen magas a ponthatár? (Szerintem VIK-re is jelentkeznek minimum ugyanannyian és a többi 350 pontos BME szakra...)

2013. ápr. 3. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:

mert nem mind1 h mennyit vesznek fel. pl gépészmérnökire felvesznek kb 500 embert és 400 a ponthatár. ugyanazon a karon lévő mechatronikára felvesznek kb 100 ember és 450 a ponthatár.

vikre is 500-600 embert vesznek fel. vbk-ra lehet h csak 80-120 körül és máris megvan h miért annyi a ponthatár.

2013. ápr. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösz, ez eszembe se jutott. Pedig így belegondolva, elég logikus :D
2013. ápr. 3. 23:25
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van. Megnéztem a felvi.hu-n:

BME-VBK (vegyészmérnöki szak) -> 20-150

BME-VIK (mérnökinformatikus szak) -> 30-650

2013. ápr. 3. 23:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Melyik szakra mentél végül, kérdező?
2022. jan. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!