Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Régész, vagy történész szak....

Régész, vagy történész szak. Vélemények?

Figyelt kérdés

Életképes szakma, el lehet vele/velük egyáltalán helyezkedni? Kíváncsi lennék rá nagyon, mert érdekel mindkettő dolog. A történelmet mindig is szerettem, elemezni tanulmányozni birodalmak bukását, hanyatlását, történelmi kérdések esetleg 'rejtélyek' utáni irodalmi, vagy fizikai kutatás. Tudnám még sorolni hosszan, sokáig.. Másban nem tudok hirtelen gondolkodni, dönteni meg gyorsan kellene. Meg kell jegyezzem, nem emelten tanultam a történelmet anno, esetleges gyengébb eredményeim pedig a hanyagságom oka volt. Tehát ezt tudnám ellensúlyozni, bár nem tudom milyen követelmények vannak egyetemek ilyen szakain, itt az előtanulmányokra, előismeretekre gondolok.


Köszönöm a felvilágosítást Mindenkitől.


2010. jan. 26. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Én is a történelem-régészet szakot fogom elsőnek megjelölni. Mondták már páran, hogy munkanélküli leszek stb. de őszintén ki nem lehet az? És nekem hiába mondják, hogy a természettudományi szakokkal lehet igazán jól elhelyezkedni, ha egyszer nem megy, ebből pedig nemcsak, hogy jó vagyok, de még érdekel is. Egyébként felvin illetve az adott egyetem honlapján meg lehet nézni, hogy hol tudsz vele elhelyezkedni: lehetsz régész, történész, muzeológus, könyvtáros, dolgozhatsz külügyminisztériumban, bármilyen cégnél ami Magyarország örökségeinek megőrzésével foglalkozik. Ezen kívül minden autópálya építésnél kötelező régészeti feltárást kell tartani, márpedig utakat mindig építenek. Én amúgy voltam nyílt napom is PTE-n és kikérdeztem pár felsőbb éves hallgatót és ők szeretik, amit csinálnak és úgy látják van jövője. Te amúgy melyik suliba jelentkezel?
2010. jan. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem személy szerint az ELTE lenne a leggazdaságosabb. 60 km-re lakok Pesttől. Nem tudom milyen a koleszos élet, de ha netán-tán rá tudnám szánni magam, akkor szóba jöhetne pl. Pécs is.
2010. jan. 26. 19:44
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Pécsen a kollégiumot nem ajánlom, viszont albérletet olcsón találhatsz 15 ezer+rezsi. Habár az eltés koleszról sem hallottam még rosszat. Sok sikert :)
2010. jan. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ősszel kezdtem az egyetemet,Pécsen történelem szakon,és bár a felsőbbévesek tapasztalataival nem versenyezhetek,gondoltam leírom a véleményemet..

Engem mindig is érdekelt a töri,így nem csak végső megoldásként gondoltam rá,ezt is jelöltem első helyen..

Nem bántam meg,nagyon jól érzem magam:)

Sok felől hallani olyan véleményeket,hogy mit akar az ember egy bölcsészdiplomával,ma már nem lehet vele mit kezdeni,szerintem vagy legalábbis nagyon remélem hogy ez nem így van..

én ezt a szakot nem tartom büfészaknak sem,azért vannak lehetőségek az elhelyezkedés kapcsán,fentebb jól leírták..

Az,hogy mennyire kemény és mekkora a követelmény,most így a vizsgaidőszak végeztével azt mondom teljesíthető,szerintem az oktatás elég színvonalas,persze az ember találkozik jobb és rosszabb előadókkal,de ez talán mindenhol így van..

a vizsgaidőszak olyan amilyen,vannak könnyebben,nehezebben teljesíthető tárgyak,sajnos nem mindig rajtunk múlik,hogy sikeresen zárjuk-e a vizsgákat(nem akarlak elijeszteni,de tudnék mesélni pár érdekes sztorit,de ne félj,ilyen tanárokkal mindenhol találkozni,itt sem egyedi az eset)

az első féléves órákról tudok egyenlőre nyilatkozni,elég sok bevezető óránk volt most,amire azt mondom hogy mivel kötelező meg kellett csinálni,de annyira nem volt érdekes(ilyenekre gondolok,hogy bevezetés a történettudományba,bevezetés a történeti megismerés sajátosságaiba,bevezetés a közgyűjteményi és könyvtári alapismeretekbe..ez annyira talán nem "töri",de végülis alapozásnak nem volt rossz szerintem,túlélte mindenki)

ami nekem még nagyon szimpatikus volt Pécsen,az maga a légkör..mi nem a nagy BTK épületébe járunk órákra,hanem a "Rókus utcába",ott van a közelben,egy külön épület,szinte csak törisek vannak ott,és a hangulat így elég családiasnak mondható..én azt tapasztaltam a felsőbbévesek nagyon segítőkészek,nem egyszer kaptunk tőlük hasznos tanácsokat és már előre kidolgozott jegyzeteket,tételeket,amik így a vizsgaidőszakban nagyon jól jöttek(és előre bocsátom hogy én is nagyon szívesen továbbadom ingyen és bérmentve a tételeimet,szóval lehet nálam jeletnkezni,aki igényt tart rá:))

a régészetről annyit,hogy rengeteg ismerősöm van,aki arra a szakirányra ment,bár én annyira nem látok bele,de végülis nem hallok róla rosszakat..

most elég sok óránk volt együtt,a bevezető órák nekik is kötelezőek voltak(na ennek talán annyira nem volt értelme,ők ezzel nem sok mindent kezdenek majd),de gyakran hallottam hogy régészeten bizony minden van,tanultak ők már kémiát fizikát,az orvosi anatómiai atlasz is előkerült nem egyszer,szóval a régészet szerintem sokkal összetettebb,jó nyilván nem kell egy oldalas kémiai egyenleteket levezetni,de azért valamennyire szóba került ott is,de ők is tudták teljesíteni a vizsgákat többé-kevésbé..

ami nekik nagyon tetszett az a gyakorlat volt,mehettek ásatásra pár napra,nagyon jól érezték magukat,még két héttel utána is mindennap meghallgattuk az élménybeszámolókat(a végén már én jobban elő tudtam adni:))de nagyon élvezték..

őőő,most hirtelen ennyi jutott eszembe,ha esetleg van még kérdésed írj nyugodtan akár itt akár az e-mail címemre,szívesen segítek..

ja a kolik,na igen én kolis vagyok,hát figyelj erre azt mondom hogy attól függetlenül hogy én nagyon jól érzem magam a koliban is,azért az ember kerül néha furcsa szituációkba,erről megint csak oldalakat tudnék írni,de sajnos nem rika hogy csótányokkal és patkányokkal találkozunk(az a legjobb mikor arra kelsz hogy csótány ment a hajadba és nem tudod kiszedni brrr:S,hát így most itthonról írva elég vicces,de akkor nem az:))

na ennyit akartam:)

minden jót!

2010. jan. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

megint én vagyok,a 3. válaszoló:)

még annyi jutott eszembe,hogy én mivel nem ismerem,nem akarom lehúzni az ELTE-t,de engem nagyon meglepett,hogy nem egy felsőbbévessel találkoztam/találkoztunk,akik mondták,hogy ők az első egy évüket az ELTE-n húzták le töri szakon,és menekültek onnan,nekik az ELTE nem tetszett,hogy miért nem tudom nem volt idejük kifejteni,de engem azért elgondolkodtatott,hogy bár mondják hogy az ELTE így az ELTE úgy,és jó én elismerem hogy nagyon elismert,de vannak akik menekülnek onnan,és inkább bevállaják a kolis életet(ami egyébként nem rossz egyáltalán)de ezt csak én hallottam,gondoltam leírom,ne ez befolyásoljon téged,csak mertírtad hogy neked az ELTE jobb lenne a közelsége miatt,a legjobb lenne ha találnál valakit,aki az ELTE-n tanul,és ő mesélne nekd,biztos tudna infókkal szolgálni

szép napot!

2010. jan. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Huhh, ez szép hosszú beszámoló volt. Néhány dolgot megtudtam belőle, ezért köszi. :) Privátban még lehet hogy kérdeznék.
2010. febr. 1. 19:17
 7/8 anonim válasza:

Lehetséges ez? Koincidencia? :D Ugyanezeket a kérdéseket akartam föltenni, és ugyanígy, ugyanezek a dolgok érdekelnek engem is.


Valahol azt hallottam, hogy sok-sok német szakirodalom van a régészeten, ezért németül 'kell' tudni. Erről tud valaki valamennyit? Én latinul tanulok,(piar)abból érettségiznék, angol nyelvvizsgám és érettségim van, és szeretnék egy spanyolt is talán, de akkor németül kéne inkább tanulnom?


A természettudományok nem mennek annyira, régészeten tehát nagyon kellene? Általános/középiskolai tanár nem szeretnék lenni, és a törivel még az irodalmi érdeklődésem vetekszik. Hol lehetnék közel az irodalomhoz?


Szerintetek sima töri, vagy régészet?

(Remélem a kérdezőt nem zavarja, hogy ide írtam. Úgy gondolom, talán őt is érinthetik a hozzám kapcsolódó válaszok)

2010. júl. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szia :) én is ezelőtt a döntés előtt állok most, mint anno Te. Végül mit választottál? Tapasztalatok?
2013. jún. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!