Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy is van ez? Igaz, hogy...

Hogy is van ez? Igaz, hogy egy OKJ-s tanfolyamot mindenki elvégezhet ingyen?

Figyelt kérdés

Azt olvastam valahol, hogy elvileg mindenki elvégezhet egy OKJ-s tanfolyamot, amit az állam finanszíroz. Ez így igaz, vagy félreinformáltak?

Ha igaz, akkor ez úgy is érvényes, ha középiskola után én egyetemre mentem? Tehát egyetem mellett/után elvégezhetek ingyen egy OKJ-s tanfolyamot?



2014. okt. 31. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Ha emlékeim nem csalnak, azért ennél kicsit... bonyolultabb.


A munkanélküli központ ?állja? a képzést, amire ők közvetítenek ki.


Amit ha elbuksz, természetesen ki kell fizetned.

2014. okt. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az első OKJ ingyenes, 21 éves korig lehet menni nappalira, 21 éves kor felett csak esti tagozatosra lehet menni. Igen elvégezhetsz, egyetemtől független.
2014. okt. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző válaszadó leírta tökéletesen, hogy mi a helyzet. Egy kiegészítésem lenne,"OKJ-s tanfolyamot" nem végezhetsz ingyenesen csak okj iskolarendszerű képzést!

(itt a tanfolyamnál a munkanélküliek átképzése kivétel, de azt uniós pénzből a munkaügyi kp. finanszírozza)

2014. nov. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sőt, manapsàg már nem csak az 1. okj-s képzés, hanem a 2. is ingyenes, egészen 25 éves korig, és nappalin. Ez a legùjabb rendelet, ami igen kedvező.
2016. jún. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sőt, nem csak az 1. okj-s képzés, hanem a 2. is ingyenes, nappalin, egészen 25 éves korig. Ami a legùjabb rendelet.
2016. jún. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!