Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy egyetemen belül fizetős...

Egy egyetemen belül fizetős szakról átíratkozni államilag támogatottra?

Figyelt kérdés

Sziasztok a Debreceni Egyetemen tanulok ez a 2. félévem családi okok miatt nem bírom tovább fizetni a tandíjat ezért szeretnék keresni másik szakot ahová van esélyem bejutni államilag támogatottra.

Ez hogyan működik?

Nyílván kezdhetem az első félévtől az egészet, de újra is kell felvételizni? Vagy az annó elért pontok stb alapján most már csak bekellene nyújtani a jelentkezést? Az eddig teljesített tantárgyak kiesnének vagy újra kellene tanuljam azt is?


Nagyon fontos lenne elnézést ha rosszul fogalmaztam de siettem, mégegyszer köszi annak aki szolgál valami hasznos információval!


2014. nov. 4. 18:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon fontos lenne, ezen múlik az életem körülbelül. Ha nem találok valami egyszerű megoldást erre akkor kénytelen leszek ott hagyni az egyetemet, ugyebár diploma nélkül meg mit ér már az ember... :/
2014. nov. 4. 18:21
 2/4 anonim ***** válasza:

Újra kell felvételizned. Február 15-ig benyújtod a jelentkezésedet a kinézett szakra, ahova van esélyed államira bejutni. A már meglévőérettségi és középiskolai eredményeidből ugyanúgy kiszámolják az adott szakra a pontjaidat és van ponthatárhúzáskor kiderül hogy felvettek-e.

Amikor beiratkozol az új szakra, akkor tudod kérni a már megszerzett kreditek elismerését. Sajnos az nem automatikus. Nyilván csak olyan tárgyat tudsz beszámíttatni ami az új szakon is van. Az sem egyértelmű hogy megkapod a felmentést a tárgyból, ez teljesen egyedi elbírálás, szóval lehet rajta izgulni majd akkor hogy milyen határozat születik a kreditelismertetés kérelmedre.

2014. nov. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ráadásul a tárgy kikérése is pénzbe kerül, valahol kemény ezresek/kredit, úgyhogy jól járj utána, hogy mennyire elfogadóak (pl. olvasd a el a követelményrendszert, tanmenetet, ami az adott tárgyhoz tartozik, esetleg kérdezz rá).
2014. nov. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat!
2014. nov. 5. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!