Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme programtervező...

Van értelme programtervező Msc-re menni, ha igazából a saját dolgaimmal akarok foglalkozni és úgyse lenne kedvem hozzá?

Figyelt kérdés

Végzős gazdaságinformatikus Bsc-s hallgató vagyok. Korábban minden álmom volt egy ELTE programtervező Msc, most viszont egyre inkább kezdem meggondolni magam és kezd elmenni a kedvem. Korábban egyetemi kutatási projektekben vettem részt és egy TDK-ban értem el egy helyezést, akkor kezdtem úgy érezni, hogy alig van időm saját teendőimre, valamiért nem tudom beosztani az időmet még most se. Én voltam a legszorgalmasabb hallgató az évfolyamomban, most meg már annyira nincs kedvem semmihez, hogy még a megmaradt beadandóimmal és szakdolgozatommal is alig haladok. Továbbá egy három éve történt szerelmi csalódás túl nagy hatással volt rám, nincs kedvem semmihez, dolgozni akarok, egyedül akarok élni egy albérletben hogy végre csak magammal foglalkozzak és saját magam fejlesztésére, saját hobbijaimra koncentráljak, mint Linux, C/C++ programozás, játékprogramozás, gitározás és zeneszerkesztés.


Nem érzem úgy, hogy egy Msc diploma adna olyan tudást, amit használni is tudnék, csak annyi az egész, hogy több az előrelépési lehetőség és a pénz, de az nem érdekel. A sznob munkáltatók viszont nézik. Szüleim kiakadtak, amikor ezt a "nagy tervet" megtudták. Ilyenekkel próbáltak meggyőzni, hogy "dolgozni, főleg alacsonyabb iskolai végzettséggel szívás" (ami érdekes, mert pont minket fiatalokat szid az emberek többsége, hogy miért élősködünk még az adófizetők pénzén), hogy "túl nagy kockázat", és hogy amiket felsoroltam hobbijaim, "azok a gyerekes részed és már ki el kéne hagynod őket". De ha más nem érdekel, nem tesz más boldoggá, akkor mit csináljak? Asperger szindrómás vagyok, be van szűkölve az érdeklődési köröm, echte nem érdekel semmi és nincs életem. És mondja mindenki nekem a környezetemben, hogy megvan hozzá a képességem, én viszont átlagos tudásúnak érzem magam.


Persze mélyen belül hiányozna és nem mondtam le róla teljesen. Arra gondoltam, hogy pár év munka és "pihenés" után estin megcsinálnám munka mellett az Msc-t.


A kérdés: van-e értelme egy programozói Msc-be belefognom, ha már nincsen hozzá motivációm? Jó ötlet inkább elhelyezkedni dolgozni (még ha kevesebb esélyem is van), majd később csinálni, vagy baklövést követek el? November 15-ig van időm, tudom, de egyik nap komolyan elgondolkodtam, hogy szabotálom a saját felvételimet vagy a szakdolgozatomat. Ez pedig nem jó jel.


22/F


2014. nov. 5. 21:21
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!