Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » ELTE Programtervező Informatik...

ELTE Programtervező Informatikus Msc. Szaknak van értelme? Tudtok jobb képzést?

Figyelt kérdés

Nézegettem a 2013-as tantervet (szoftech szakirány), de nem tűntek túl izgalmasnak a tárgyak, időpocsékolásnak tűnik. A legtöbb tárgy témakörét 1-2 délután alatt meg lehet érteni, a szoftverfejlesztő tárgyak meg a nyilvánvaló dolgok túlmagyarázásai. Ez a logikai programozás meg prolog a haszontalanság netovábbja. Labor gyakorlaton a céges megbízások teljesítése meg szimpla lehúzás. Nem érzem, hogy ez a képzés bármit hozzátenne a mostani lehetőségeimhez. Neten minden fent van, onnan tized annyi idő alatt megtanulhatok bármit. Ha valaki azzal érvelne, hogy legalább papírt ad ... az infós cégeknek az nem jelent semmit.


Ha van itt olyan akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata és másként látja a dolgot örömmel venném, ha leírná a gondolatait!


(2 éve dolgozom szoftverfejlesztőként (C++/C#))



2014. jún. 27. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Plusz egy papír, illetve azért bármennyire is "könnyűnek" tűnik, nem minden tárgy az.

A látókörödet mindenképpen tovább bővítené és bár nem feltétlenül mindenhol a legmodernebb az anyag (pl tudás alapú rendszerek) azért hasznos ismeret.


Én nem bántam meg egyáltalán, hogy elvégeztem. (Pontosabban a jövő héten lesz a záróvizsgám.)

2014. jún. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 iostream ***** válasza:
93%
Asszem ez tipikusan az "a kérdező csak veszekedni akar" kategóriába esik.
2014. jún. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pedig nem! Csak nagy hévvel neki álltam utána nézni és nagy csalódás volt amit a tantervben olvastam.
2014. jún. 28. 01:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ez a logikai programozás meg prolog a haszontalanság netovábbja."


Szerintem egyáltalán nem haszontalan!

2014. jún. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem az ELTE-t, de a BME-n mindenkepp erdemes volt eltolteni azt a plusz par evet. Ha a helyi tanterv nem tetszik, megnezheted a BME-t, de a Pazmany bioinfo szaka is erdekes lehet (nemtom oda be lehet-e jutni ELTE bsc-vel, gondolom igen).


A prolog nem a nyelv, hanem a szemlelet miatt fontos. Egyszeruen vannak olyan dolgok, amit deklarativan konnyebb leirni/megfogni, mint imperativan (es altalaban rovidebb is).


A papir cegfuggo. Nalunk az egyik legjobb fejleszto sajat bevallasa szerint egy szal gimis erettsegivel rendelkezik. Viszont van olyan munkahely is, ahol nem allnak szoba veled msc nelkul. Aztan ha kedvet kapnal kimenni nyugatra tizszeres fizetesert, megint masok a szokasok.

Az, hogy most (2 eve) van munkad, nem jelent sokat. Ebben a szakmaban ugy tudsz fejlodni, ha idonkent munkahelyet valtasz, amiben segitseget jelent.


Persze ha (most) nem fer bele az idodbe a tanulas, az mas. De azt ne a feleslegessegevel probald magyarazni.

2014. jún. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbálnál meg levizsgázni mondjuk osztott rendszerek szintéziséből, szintézis és verifikációból, vagy készítenél beadandót formális módszerek a szoftverfejlesztésbenből, máris másként látnád a szakot, szakirányt.
2014. jún. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!