Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek tanár mesterszakon?

Lehetek tanár mesterszakon?

Figyelt kérdés
Magyar alapszakos hallgató vagyok (lényegtelen melyik egyetemen). A jövőben szeretnék tanár lenni. Milyen lehetőségeim vannak? Esetleg mesterszakon tanulhatok másik tantárgyat vagy tanári mesterszakot vehetek csak fel? Vagy a kettőt egyszerre is tanulhatom?

2014. nov. 6. 15:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Osztott rendszerű azaz bsc+msc diplomás tanárképzés 2016. szeptemberében indítható utoljára - ez után felváltja a 2013-ban induló osztatlan(min 4+1 éves) tanárképzés.

Ha addig elkezded, vagy pont akkor kezded el, akkor semmi gond nem lesz. Ha nem végzel addig, akkor tanár már nem lehetsz, csak akkor, ha változtatnak a jelenlegi szabályozáson.

Ha osztott képzést választod, akkor érdemes, sőt sok helyen kötelező is választanod egy minor szakot, amit ugyanúgy fogsz tanulni majd msc képzésen is, és kétszakos leszel. A bsc minorodat az msc képzés folyamán fogják jobban előtérbe hozni, hiszen sok bsc képzésnél a minor tárgy, csak az 50 kredites főtárgyakat fedi, és ezt bővítik ki msc képzésnél, amikor majd a bsc főtárgyad lesz kicsit kisebb jelenlétben.

( ahogy én tudom minimum 10 tanári kreditet kell teljesítened az msc jelentkezéséhez, ha nem eredendően tanári szakról jössz, hanem egyéb "polgári" szakról- pszichológia, gyereklélektan, neveléstan, hospitálás, gondolkodók a nevelésben, szociológia, személyiségfejlesztés stb stb tárgyak szoktak ezek lenni, de ezt ellenőrizd le a saját intézményednél, hogy mik a pedoszos tárgyak)



Bár ha engem kérdezel, akkor én inkább osztatlanban kezdeném el a képzést, mivel személyes tapasztalatom, hogy a kerületi vezetők nem szeretik a bolognaiban képzet pályakezdőket, sajnos sok helyen negatív a tapasztalat velük szemben.

2014. nov. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!