Érdemes leérettségiznem?

Figyelt kérdés
Idén végeztem hegesztő ként a suliban. Szeptember óta szakma utáni érettségire járok, mert többen mondták, hogy az "kell" meg az érettségi "alap". Már a hócipőm ki van az egésszel, mert a tanárok sietnek az anyaggal és az osztályfőnök is szemét mert szerinte mi(az osztály) mind analfabéták vagyunk és ha jó képességűek lennénk akkor most nem itt lennénk. Nem akarok tovább menni felsőoktatásba és nem akarok másik szakmát tanulni. Jövőre barátnőm el megy Pestre továbbtanulni és pénzem sem lesz, hogy feljárjak hozzá, valamint teljesen elfelejtem minden megszerzett szakmai tudásom a két éves érettségi alatt. Érdemes leérettségiznem vagy inkább kezdjek el dolgozni a szakmámban? Mit javasoltok? Tényleg annyira "kell" az érettségi? Milyen előnyöm származik belőle?

2014. nov. 6. 07:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne a legjobb, ha tudnád gyakorloni a szakmád és mellette az érettségit is meg tudnád szereni. Lehet, hogy soha nem lesz rá szükséged, de statisztikailag jobb esélyed van vele elhelyezkedni, plussz lesz lehetőséged továbbtanulni.


Most ugyan nem akarsz, de pár év alatt nagyon sok minden megváltozik, és akkor nehezebb lesz.

2014. nov. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Az érettségi tényleg alap, hiába van szakmai tudásod, komolyabb helyre nem vesznek fel érettségi nélkül.
2014. nov. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

tényleg kell! az én barátomnak sincs, csak szakképesítése és jóval több helyre felvették már volna hamarabb, jóval nagyobb fizuval, mint most így.

tényleg szenvedés, de túl kell rajta esni, mert utána megéri.

2014. nov. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Hát, ha így írnék/fogalmaznék én mindenképpen megpróbálnám, hátha segít rajtam. Semmi vessző, minden egybeírva, helyesírási hibák tarkítják a szöveget... Borzasztó!
2014. nov. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

Kezdj el dolgozni, aztán majd leszűröd, hogy hátrányos-e, hogy nincs érettségid vagy az nélkül is jól elvagy. Az érettségit 2-3 év múlva is megszerezheted esti tagozaton, nem muszáj most. Szerintem sokkal fontosabb a tapasztalat, ha esetleg későbbiekben külföldre mész nem az érettségid fogják nézni, hanem a tapasztalatodat. Felesleges most az érettségivel bajlódnod, semmivel sem leszel beljebb. Ilyen suliba meg alapból miért jársz? Én már az első ilyen alkalom után mentem volna az igazgatósághoz és nagy hepajt csaptam volna. A tanár dolga az, hogy normálisan tanítson, nem az, hogy a felgyülemlett stresszét ott adja ki.

Szóval, ha mégis a érettségi mellett döntesz a jelenlegi sulit hagyd ott és az igazgatósághoz is nyugodtan menj és mond el, hogy milyen paraszt módon viselkedik az osztályfőnök. De szerintem vállalj munkát és szerezz minél több tapasztalatot, az érettségi annyit ér, hogy elehetsz vele közmunkára.

2014. nov. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
8:42 Te miről beszélsz? Oké, lehet van a szövegben egy-két hiba, de nem hinném, hogy olyan vészes. Egyébként arra gondoltam, hogy veszek egy hegesztő gépet es gyakorlok itthon suli mellett, ha majd egyszer elmennék valahova hegeszteni, ne bukjak el próbamunkán. Vélemény? Jó ötlet?
2014. nov. 6. 19:56
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
"Csak" annyi előnyöd származik belőle, hogy műveltebb leszel, és ha a barátnőd is tanul, ekkor biztosan elvárja,hogy a társa is több tudással rendelkező ember legyen. Az,hogy van egy szakmád, az nagyon jó, de legalább egy középfokú - nem bizonyítvány, hanem - tudás is jó, ha az ember azzal rendelkezik. Az viszont nem jó, hogy ilyenek a tanárok, akiknek az lenne a dolguk, hogy felkeltsék az érdeklődést a különböző témák iránt, nem pedig lehurrogni azokat, akik kevesebbet tudnak.Azért járnak oda, hogy tanuljanak...
2014. nov. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Ha valaki művelet akar lenni akkor olvasni kell különféle témákban, a érettségi semmilyen műveltséget nem ad, főleg nem akkor, ha töményen nyomatják az anyagot. Nem leszel attól műveltebb,ha beseggeled 1 hónap alatt a 9.-es történelem anyagot.
2014. nov. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!