Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen pontokkal felvennének a...

Ilyen pontokkal felvennének a Karinthyba, Szent Lászlóba, esetleg Berzsenyibe?

Figyelt kérdés

Idén felvételizek, tavalyi jegyeim:

Magyar nyelv: 5 (kitűnő)

Magyar irodalom: 5 (kitűnő)

Angol: 5 (kitűnő)

Matematika: 5

Földrajz: 4

Biológia: 4

Összes tantárgy átlag: 4,7


Megírtam egy matek felvételit, első próbálkozásra 45 pont lett 25 perc alatt, magyarból pedig 30 perc alatt 38 a fogalmazást nem számítva.

Szeretnék nyelvekkel foglalkozni, angol mellett japánul vagy spanyolul tanulni. Hova lenne érdemes jelentkeznem? Melyik suliról mi a véleményetek? Esetleg tudtok más, budapesti, 19. kerülethez közeli, erős gimnáziumokat jó nyelvoktatással?



2014. nov. 8. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:

A Laciba érdemes jelentkezni a nyelvek miatt. Az olasz kéttana, és a nyekes osztályai is nagyon jók. A nyekes osztályokban első nyelv az angol, a másodikat te választhatod ki, akár német, orosz, francia is lehet, meg harmadik nyelvként a japánt is felveheted. Az olasz kéttannyelvű csoportról nem sokat tudok, de az első nyelv az olasz, azt hiszem második az angol, és persze a japánt ugyanúgy felveheted (persze csak szakköri keretek között, tehát erre, ha jól tudom nem kapsz osztályzatot, bármelyik csoportban is vagy). Nyelvoktatásban nagyon sokszínű és erős.

A Karinthy-nak a kéttannyelvű része jó csak. Ha kinéztél egyetlen választott nyelvet, abból szinte anyanyelvi szintre fejlesztenek, de sajnos nem olyan sokszínűek a lehetőségek, mint a Szent Lászlóban. Ha jól tudom, ott második nyelv nincsen, csak az angolt, vagy a németet tanulod. Igaz' azt rendkívüli minőségben.

A Berzsenyi inkább reálos suli.


Mellesleg: Ezeket a pontszámokat ennyi idő alatt hogyan hoztad össze??? Ha ez tényleg igaz, Magyarország bármelyik sulijába bekerülhetnél, mert ez rendkívüli teljesítmény! A magyarban, ha az utolsó 15 percet a fogalmazásra szántad volna, és meglenne a tíz pont arra, akkor ez összesen 93 pont! (Ez még nem is lenne durva, de a matekot 25 perc alatt? Ezt én miért nem tudom elhinni?)

2014. nov. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Simán felvesznek. A Berzsenyibe, legalábbis, de szerintem máshova is.
2014. nov. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1.: megírtam a fogalmazást, de akivel leelenőriztettem, azt mondta nem tudná reálisan értékelni, ezért azt nem számítottam
2014. nov. 8. 21:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Na... Hogy sikerült az írásbelid, mert amit itt írtál, az valóban kicsit hihetetlen.

80 pont felett egy jó szóbelivel a Karinthy angol kéttannyelvűjére biztos felvesznek és a Karinthy szerintem jobb a Szent Lászlónál. Az angol kéttannyelvű tagozaton is van második nyelv. Német, orosz és - ha jól tudom - spanyol közül lehet választani. A többi nyelvből is indulhatnak szakkörök, ha van rá elég jelentkező (spanyolra mindig van).

... és nem utolsó sorban közel van a 19. kerülethez.

2015. jan. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na hány pontod lett?:D
2015. jan. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Eléggé elrontottam (mások szerint nem), így 83 pontom lett. Végül a Szent Lászlóba megyek olasz kéttanra.
2015. ápr. 30. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!