Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha ti most lennétek a továbbta...

Ha ti most lennétek a továbbtanulási választásotok előtt, akkor hova akarnátok továbbtanulni?

Figyelt kérdés
?

2014. nov. 9. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyan szakmát választanék, ami tényleg érdekel és ki tudnék benne teljesedni. Én nem így választottam, hanem a pénz motivált elsősorban a szakmám választásában. Ma már bánom, mert nem szeretem csinálni és ez meglátszik. Jobban jár mindenki, ha érdeklődési körének és képességeinek megfelelő szakmát választ és a pénztől egy kicsit el tud vonatkoztatni. Nem egy kellemes dolog minden nap undorral felkelni. Én ma már biztos, hogy valami nyelvszakot végeznék, sőt lehet, hogy majd egyszer meg is fogom tenni, hiszen angolul, spanyolul és franciául elég jól beszélek és ezzel szívesebben foglalkoznék, mint amit most csinálok.
2014. nov. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hr-es lennék, aki felvételizteti a cégekhez az embereket. Ebből szép női fizum lenne és kedvem is lenne hozzá.Ehhez sokkal jobban tanulnám gimiben a törit és a matekot, mint ahogy tettem. Csak akkor még nem is tudtam, hogy létezik ilyen,azt meg főleg nem, hogy ezek a tárgyak kellenek hozzá.


L/20

2014. nov. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1. Mit végeztél?
2014. nov. 9. 12:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Most is ugyanoda mennek, ahol vagyok. :)

Corvinus GTK penzugy es szamvitel.

2014. nov. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Korábban eléggé elszúrtam azt hiszem. Olyan hirtelen eljött a középsuli vége,hogy komolyabban el sem gondolkoztam rajta,hogy mihez is szeretnék kezdeni. További gond volt,hogy vidéki kisvárosban laktam és a szüleim két forinttal nem tudtak volna támogatni,hogy Szegedre vagy Pécsre járjak. Igy maradt a helyi fősuli ahol egyik szak sem volt nekem való, ráböktem az egyikre, felvettek, majd egy év után ott is hagytam.


Amit bánok,hogy legalább még akkor elmentem volna OKJ-ra amíg még ingyen lett volna. A másik,hogy most újrajelentkeztem a felsőoktatásba, egy sokak által büfészaknak tartott szakra,mert nagyon féltem a matektól, illetve nem is igazán tudtam mi az ami érdekel.

Lassan véget ér az első félév és meglepődve tapasztaltam,hogy imádom a matekot pedig középsuliban alig hármas voltam, közgazdász már biztosan nem szeretnék lenni, a matek mellett a műszaki ábrázolás is megtetszett így úgy döntöttem,hogy újraérettségizek és választok egy mérnöki szakot ami kihívást jelent, mert a mostaniban ezt nem érzem.

2014. nov. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5-ös vagyok. Az első válaszát teljesen átérzem. Miután otthagytam 1 év után a fősulit elkezdtem dolgozni. Most több, mint 3 éve dolgozom és úgy érzem, hogy ez nem a nekem való munka. Szörnyű érzés mikor minden reggel már a nap végét várom és nekem is meglátszik a teljesítményemen. Többek között ez sarkalt arra, hogy most újrajelentkezek a felsőoktatásba. A többi már fent olvasható az előző kommentemnél :)
2014. nov. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!