Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulási lehetőségeim...

Atis0211 kérdése:

Továbbtanulási lehetőségeim érdekelnének. Szerintetek? nem a szorgalmamról vagyok híres ezért kevés tanulással 3,5-3,8as átlagaim vannak (ha még tanulnék is. :D) de mindenképp szeretnék továbbtanulni majd kezdek valamit a hozzáállásommal.17/F

Figyelt kérdés
Most kezdem majd el a 4.évemet a gimiben tehát most fogok érettségizni.ebbe az évbe biológia fakultáción voltam és ez is a kedvenc tantárgyam,bár a kémiai és genetikai részeket nem szeretem kvázi inkább az élőlény-humánbiológia érdekel.emellett még szeretem a földrajzot(topográfiát) a történelmet(nem vallás és politikai részeket) és mivel imádom a sportotkat,(kedvencem a foci)ezért a testnevelést is. :D sokat gondolkoztam hogy orvosira kéne mennem de nem nagyon bírom azt a környezetet(kórház,injekció,vér) és lehetőleg olyan helyre szeretnék menni ahol finanszírozzák vagyis nem önköltséges szakra szeretnék menni mert nem nagyon állok jól az anyagi háttérrel.Mérnöki meg nem vonz,nem szeretem a matekot és a fizikát se.Inkább úúgy képzelem el a jövőmet hogy másokon segíteni és nem fizikai munkát végezni.környezetem szerint nagyon jól tudok álláspontok mellett érvelni és meggyőzni másokat ilyen-olyan dolgokról emellett állítólag a problémamegoldó képességem is egész jó (: a felvi.hu-n kitöltöttem egy tesztet ahol az adminisztráció-értékesítést adta ki legmagasabban utána meg ügyvitel-üzleti adminisztr. ez csak azért írom hátha ebbe is tudnátok tanácsot tippet adni a továbbtanulási lehetőségeimről :) köszönöm előre is
2013. jún. 8. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Először is, minden szaknak van államilag támogatott formája (igaz, ha ezt az opciót választod, akkor alá kell írnod egy hallgatói szerződést, melyben az van rögzítve, hogy a képzési idődet pl. 3 év, 20 éven belül ledolgozod itthon). Ha szeretnél másokon segíteni, akkor én neked a pszichológiát mondanám, bár túljelentkezés van. De ahhoz meg jól jön a biológia.
2013. jún. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
meg eléggé nagyok a követelmények oda.. :S van esetleg más egyéb ötleted?:|
2013. jún. 8. 14:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom... Sima biológia alapszakot nézted már? Utána sokfelé mehetsz szakirányonként :)
2013. jún. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
még nem majd utánajárok,köszi :)
2013. jún. 10. 05:47
 5/5 anonim válasza:
Először is bármilyen orvosira mész, felvételi követelmény 2db emelt szintű érettségi a felvételi tantárgyak közül. 3,5-3,8 as átlaggal és a lustaságoddal szerintem hanyagold, mert egy egyetemi vizsgára min. 4X annyit kell tanulni, mint egy érettségire, még talán többet is, ha orvosin vagy. Reálisabb lenne egy főiskolai szak elvégzése, ami szintúgy lehet kemény, de nem annyira, mint egy egyetem. Ha a teszt igazat mond, és tényleg gazdasági szféra a neked való, akkor gondolkozz el, hogy hogy állsz matekkal és a törivel, mert ált. azok a fő felvételi tantárgyak. Mehetsz vele a BGF-re, ami elég cigány hely, de lehet válogatni...
2013. jún. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!