Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Környezetvédelmi szakot...

Környezetvédelmi szakot elvégző embernek mit kell dolgozni?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok.Környezetvédelmi szakra szeretnék menni azzal van a legnagyobb baj a mai világban és érdekel is a téma.Több ismerősömmel is mennénk arra a szakra.Egyetemre is szeretnék menni jó tanuló vagyok.

Nem tudom,hogy egy ilyen szakot elvégző embernek mi lesz majd a dolga,mit kell csinálni?Egy irodában kell ülni vagy tervezni kell stb?Aki ezen a szakon van írhat privátot és beszélhetnénk.



2014. nov. 9. 22:31
 1/4 kornytech válasza:

A környezetvédelem elég sokrétű, és a munka jellege attól függ, hogy ezen belül melyik területtel kezdesz majd el foglalkozni.


Általában ha egyetemi szintű környezetvédelmi végzettséggel sok mindent lehet csinálni, van aki irodában ül például egy hatóságnál vagy egy tervező irodában, és van aki laborban dolgozik, mintákat gyűjt és elemez.


Ha nem egyetemi szintű a végzettség, hanem például középiskolai, akkor azzal amennyire én tudom, többnyire laborban szoktak dolgozni környezetvédelmi technikusként.


Állást nem egyszerű találni a környezetvédelemben, de nem is lehetetlen, kitartás kell hozzá, és esetleg kisebb kompromisszumok. Bár ez végül is nagyon sok szakterületen így van mostanában...

2014. nov. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kornytech válasza:

Itt egy környezetvédelmi oldal, ahol állásajánlatok is vannak, ha ezeket megnézed, szerintem nagyjából képet kapsz arról, hogy milyen munkák vannak mostanában a környezetvédelemben: [link]

Egyébként meg szerintem egy nagyon szép terület.

2014. nov. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ilyen szakon vagyok. Alapvetően nem rossz szak, vannak unalmas, sőt, undorító és vannak nagyon érdekes, szép tantárgyak is.

Viszont mégis szeretnélek lebeszélni!!!


Multidiszciplinárisak a környezetes szakok (környezettan, környezetmérnök, környezetgazdálkodási agrármérnök). Azt jelenti röviden és tömören, hogy mindenről tanulsz egy kicsit de mélyen semmiről se. Minden tudományból egy demo verziót kapsz.

Szerintem egy kifejezetten érdekes így, rendszerszemlélete lesz az embernek és változatos, csak épp manapság azok kellenek, akik kisebb területhez értenek, de ahhoz nagyon.


Mehetsz környezeti analitikai céghez, vállalatok kibocsátását méricskélni (zajterhelés, levegőszennyezés stb). Elég monoton és lényegében a feladatod csak a mérés és annak jegyzőkönyvezése, nincs semmiféle tervezés, nincs javaslattételi lehetőséged a környezetterhelés csökkentésére. Ráadásul a terület tele van hazugsággal, mérési eredmény titkolásával, vagy épp határérték-túllépés van, mégse történik semmi, és mondjuk két év múlva ugyanazt méred....)

Ha segíteni akarsz az embereken, problémát megoldani, akkor nagyon nem javaslom!


Ezen kívül mehetsz minőségirányítási területre is, ehhez a szak mellé el kell valami minőséges képzést végezni.


Vagy EHS mérnök munkakörbe is, ez lényegében munkavédelem. (Munka, egészség, tűzvédelem, de a munkavédelem dominál). Környezetvédelmi része kb annyi, hogy leméretteted az analitikai céggel a kibocsátásotokat.


Szennyvíztisztítóról ne igen álmodj, oda vegyész, vegyészmérnök, biomérnök és építőmérnök kell.


Az önkormányzathoz születni kell. Nomeg onnan se sok jót hallottam olyan csoporttársaimtól, akik ott voltak gyakornokok (különböző települések önkormányzatai).



Ha érdekel a szennyvíztisztítás, én a BME-VBK vegyészmérnök v. biomérnök szakját mondanám, de szerintem a biológia se rossz oda. Mikroorganizmusok tisztítják a szennyvizet, de manapság egyre többször növényeket, csigákat, egyéb makroorganizmusokat is bevetnek.

Ha passzívház, megújuló energiák, egyéb energetika érdekel, akkor energetikai mérnöki.

2014. nov. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kornytech válasza:

Én eddig csak a szakmában dolgoztam, és nagyon szeretem, ha újra kezdeném, akkor is ezt a szakot választanám.

De én is ismerek olyat, aki szakmát vált még a suli alatt, de ez minden szakterületen előfordul valamilyen arányban. Van akinek bejön az első választása, van akinek nem, és utána mégis mást választ.

Hogy neked mi passzol, azt csak te tudhatod, de gyűjts be sok információt, és te magad dönts. Kérdezd körbe a sulikat is ahová jelentkezel, hogy mik a tapasztalatok arról, hogy akik végeznek, azok milyen munkakörben dolgoznak utána. (Nekem ez a módszer nagyon bejött)

Úgy látom, hogy a környezetvédelmi területen igenis lehet segíteni, ehhez kemény munka és áldozatok kellenek, meg kell találni a módját, és vannak konkrét eredmények.

Sok minden múlik a munkahelyen is.

Amit az előttem szóló írt a hamis adatokról, az emberi hiba miatt fordulhat elő, azokat jelenteni kellene, csak nem mindenki meri, mert félti az állását. Ez egy morális kérdés. Egy barátom egyébként felmondott egy ilyen miatt, de kb. fél év alatt talált egy jobb és korrektebb állást, de olyan is van, aki hosszú idő alatt sem talált munkát.

2014. nov. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!