Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapesten középiskolákat...

Budapesten középiskolákat keresek.8. osztályos vagyok és nem sokára döntenem kell, hogy hova szeretnék tovább menni. A Leöveybe és a Berzsenyibe hányas átlaggal vesznek föl?

Figyelt kérdés

Fontos lenne. Azok is írhatnak , akik oda járnak, hogy mit kérdeztek a szóbelin. A Berzsenyibe humánra mennék, a Leöveybe nyelvi osztályba.

Köszönöm



2014. nov. 10. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, ez nem neked szól, csak már az ikszedik ilyen kérdés van, amivel az ember nem tud mit kezdeni, mert teljesen értelmetlen, és nem lehet jó választ adni rá. NEM ÁTLAG ALAPJÁN VESZNEK FEL. Voltak olyan kitűnő gyerekek, akiket nem vettek fel a Berzsenyibe (humánra sem), és voltak olyanok, mint én, akiket a béka segge alatti átlaggal is felvettek, mert képes volt jól kitölteni egy nem nehéz tesztet. Igen, az átlag beleszámít. Jó, ha jó jegyeket viszel. De nem úgy fogsz bemenni szóbelizni, hogy "Szia, én egy négyegészkilences vagyok" "Én csak négyegészhármas". Rengeteg nagyon hülye gyereket vettek fel, akik (elvileg) kitűnő bizonyítvánnyal jöttek, és aztán több tantárgyat is kettesekkel bukdácsolnak évek óta.

A tanácsom, hogy tojd le magasról az átlagodat, ülj le, és gyakorolj a felvételire, mert a pontjaid nyolcvan százalékát ott fogod megszerezni.

Amúgy semmi brutálisat nem kérdeznek a szóbelin, a tételekről kell mesélni, meg szöveget elemezni.

A Leöveybe meg ne menj szerintem, nem áll erős suli hírében. :/

Sok sikert! :)

2014. nov. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek. Fontossági sorrendben az írásbeli, utána a szóbeli, és csak végleg számítanak a jegyek. Igen mindkét iskolába hallottam, hogy 3.5-4.0 átlag elég.

A Leövey tényleg nem erős, sőt, merném mondani, hogy gyenge...

A szóbeli tételeket mindkét iskolának a honlapján megtalálod!

Szóval a két iskola közül: BERZSENYI!! :D

2014. nov. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkét válaszolómnak :)
2014. nov. 11. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!