Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elkezdtem az egyetemet, de...

Elkezdtem az egyetemet, de így 2 hónap után rájöttem, hogy nem akarok azzal foglalkozni, amit tanulunk. Pech. Mik a lehetőségeim most?

Figyelt kérdés

-Szeretnék szakot váltani - keresztféléven van lehetőség államilag finanszírozott helyre bejutni?

-Ha államilag finanszírozott képzésen veszek részt és ez az első aktív félévem (már volt 2 passzív), de teszem azt, holnap kilépek, akkor ki kell fizetnem ezt a félévet?

-Ha a fenti dolgot megteszem, van lehetőségem újra államilag támogatott helyre bekerülni, ha elégséges mennyiségű felvételi pontom van?



2014. nov. 10. 20:53
 1/2 anonim válasza:

- Egyelőre az elmúlt évek után idén sem indítanak államilag támogatott képzést. Meg amúgy is sokkal kevesebb a választék.

- Ha jól emlékszek aktív féléveket számolják, tehát osztatlan képzéseknél 2 félév után is ott lehet hagyni az egyetemen anélkül, hogy vissza kellene fizetnünk. Alapképzéseken fél év, ha jól tudom. De majd kijavítanak.

- Van. De csak akkor, ha ősszel induló képzésre jelentkezel.

2014. nov. 11. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
hagyd a p♪csába!
2015. febr. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!