Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » CNC programozó képzéshez...

CNC programozó képzéshez milyen alap feltételek kellenek?

Figyelt kérdés

Ebben az évben fogok érettségizni és valami ütőképes szakma után kutatok, így jött a képbe a CNC programozó. Kérdéseim:

Milyen iskola kell ezen szakma elsajátításához?

Milyen lehetőségek vannak kis hazánkban az elhelyezéshez?

Pontosan mi a munkaköri leírás? (utána olvasgattam és abból a kis információból amit kaptam érdekelni kezdett)

A szemüveg problémát jelenthet-e? (nagyon enyhe rövidlátás 1,5 dpt mind 2 szem)



2014. nov. 10. 21:49
 1/5 anonim válasza:

Szia! Azt ajánlom hogy a CNC programozó mellé egy CNC forgácsolót is rakj le ! Hazánkba a CNC programozokat nem annyira keresik mint a CNC forgácsolókat! Plusz a kettő egymásra épül így rövidített idő alatt letudod rakni ha már az egyik megvan!

Külföldön meg oly lényegtelen , hogy CNC forgácsoló vagy programozó mindkettő ugyan annyit ér és annyi a fizetés is KÜLÖNBSÉG hogy míg az egyiknél az irodában dolgozól úgy a másiknál pedig maga a szakterületen!


A tanulás előfeltétele érettségi! Ha az megvan akkor mindkettőre mehetsz tovább tanulni!

Szemüveg nem probléma!

Remélem tudtam segíteni :)

2014. nov. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi igen nagy segítség volt.
2014. nov. 20. 07:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudod elvégezni a CNC gépkezelőt, ha előtte megvan a Gépi forgácsoló szakmád, ami 2év ez most már alapkövetelménye a CNC gépkezelőnek(szerintem nagyon is jól van ez így). A programozót csak akkor bírod megcsinálni, ha van CNC gépkezelői papírod vagy esetleg néhány helyen elfogadják a munkáltató által leigazolt 3 év gyakorlatot CNC gépen!Viszont hamost fogsz leérettségizni akkor ajánlom figyelmedbe a Gépgyártástechnológiai technikus képzést!Na itt gyakorlatilag elsajátíthatod a cnc alapismereteit(gépkezelés, programozás), illetve iskolától függ mennyire oktatják komolyan!
2015. jan. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szemüveg egyáltalán nem gond! Nekem is van! :)
2015. jan. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2015. jan. 19. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!