Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri olajmérnöknek tanulni?

Megéri olajmérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés

13-os vagyok és a a továbbtanuláson gondolkozom, leginkább a Miskolci Egyetem-Műszaki földtudományi kar, azon belül olaj és gátmérnöki szakirány érdekel. Azt szeretném tudni hogy mennyire érdemes ennek tanulni. Hallottam már olyat hogy nem érdemes, de olyat (sőt azt többet) hogy nagyon keresett szakma és szinte egyből el lehet helyezkedni külföldön, nagyon jó fizuval.

Milyen tantárgyakat néznek felvételinél és miből érdemes érettségizni. Van előrehozzott föci érettségim nem tudom ott ér e valamit, esetleg kell-e fizika vagy biosz?

Mennyire nézik a matekot?



2014. nov. 13. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
A matematika az a műszaki tárgyakhoz kell Az arab világban nyilván kapva kapnának rajtad.
2014. nov. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem vagyok benne, de ugy tudom, ez egy jol fizeto, keresett szakma, de nincs minden varosban allasajanlat, tehat neked kell a melo utan menni.
2014. nov. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%

Arra készülj, hogy olaj szakirányra majdnem 3szoros túljelentkezés szokott lenni, ha nem veszed komolyan az első évet nem fognak bevenni, + egy nyelvvizsga is kell

Valóban jól lehet vele keresni, de ez inkább csak külföldön jellemző, a fizut pedig nem puszira adják, elég kemény meló, a család alapítás pedig kizárva az állandó utazgatás miatt, márha fúrósnak mész..

Aminek pedig hasznát fogod venni az a matek és fizika

Én ennek tanulok, írj privit ha kérdésed van

2014. nov. 22. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!