Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a társadalmi...

Mi a különbség a társadalmi tanulmányok és a nemzetközi tanulmányok között?

Figyelt kérdés
Például az ELTE-n? Franciát, olaszt és spanyolt szeretnék tanulni, azután rendezvényszervezőnek készülök. Hova menjek, hol mit tudnék tanulni?

2014. nov. 13. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok: nézz meg szakleírásokat, tantárgylistákat. A közös bennük, hogy egyiknek sincs köze a rendezvényszervezéshez.
2014. nov. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A társadalmi tudományok olyasmi, mint a szociológia. A nemzetközi tanulmányok nemzetközi joggal, szervezetekkel, politikával, uniós kapcsolatokkal foglalkozik. Egyik se az, ami neked kell. Továbbá az egyetem nem nyelviskola, a nyelvi szakokon a nyelvtudás csak melléktermék illetve hozott anyag, a tananyag nyelvészet, irodalom, történelem. A rendezvényszervezőnek pedig nem kell egyetem, elég az okj. De gazdasági főiskolán is tanulhatsz.
2014. nov. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gimnáziumban tanulok, mindenképpen szeretnék egytemet végezni. A rendezvényszervezést tudom csak magamnak elképzelni hosszútávon, és személy szerint nem találom lealacsonyítónak. Az, hogy egy főiskola vagy okj-s képzés 'elég' lenne hozzá, nem jelenti azt számomra, hogy az egyetem 'túl sok' lenne. Corvinuson van rendezvényszervezés mesterszakon, oda szeretnék menni, az alapszakot pedig csak arra használnám, hogy nyelveket tanulhassak. Nem kifejezetten anglisztikát vagy germanisztikát, több nyelvet általános használatra, nem pedig nyelvészeti célokra. Ennek fényében, mit kellene tanulnom?
2014. nov. 15. 12:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Önmagában nyelvet nem oktatnak egyetemen, azt önerőből kell. Alapszakra elmehetsz a BGF Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Karára. A konkrét szakokra most nem lehet rákeresni a felvin, talán majd decemberben.
2014. nov. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Talán turizmus. De ott kell tanulnod közgazdaságtant, matekot, statisztikát, számvitelt egy évig, ami mind totál felesleges egy rendezvényszervezőnek. Nyelvet ingyenesen egy évet tanulhatsz (bce). A vezszerv mesterszak meg menedzserképzés, business dolgokat tanulhatsz ott ( vagy valami hasonló, szerencsére nem tervezek odamenni :D).
2014. dec. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Akkor már miért nem olyat tanulsz, aminek valami köze is van a rendezvényszervezéshez? ha nagyon ragaszkodsz egy diplomához, akkor szerintem neked egy turizmus-vendéglátás szakot a legcélszerűbb elvégezned, nem is értem, hogy a társadalmi tanulmányok nevezetű szak hogy jön ide.. Az, hogy turizmuson van számvitel.. hát társadalmi tanulmányokon még keményebb a matek. Sokkal. Nemzetközi tanulmányokon is vannak ilyen tárgyak..de ha az nem, akkor miért nem romanisztika szakon tanulsz? (ott tanulhatod mindhárom nyelvet boven, még jól is jönne neked, igaz ott nyelvészet, stb. is van). Igazából az a helyzet, hogy a rendezvényszervezés egy olyan szakma, ahol senkit nem érdekel a diploma, hanem inkább a kapcsolataid. Gondolj bele mi kell egy rendezvény jó megszervezéséhez... biztosan nem az, amit pl. egy társadalmi tanulmányok szakon tanulnál. Leginkább a kreativitásod, feladatmegoldóképességed, kapcsolataid a fontosak. Én azt mondom a turizmust válaszd, ha ragaszkodsz a diplomához. (meg persze nézd meg, hogy az általad említett mesterszakon ennyire fogadják el az alapszakot, amit választasz)
2015. febr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!