Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mit vegyek fel...

Szerintetek mit vegyek fel fakultációnak gimnázium 11. évétől?

Figyelt kérdés
Nagyon jól megy a történelem és az irodalom, de ezekkel a jövőben mit tudnék kezdeni? Sajnos idegen nyelvek terén már nem állok ilyen jól. Ezen kívül még a biológia-kémiában gondolkoztam, mert abból sem vagyok rossz, eddig hozom az ötös szintet. A baj az, hogy fogalmam sincs róla, hogy mi szeretnék lenni a jövőben.

2014. nov. 16. 03:00
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Ha jót akarsz magadnak, akkor valami természettudományos tárgyat nyomsz és a matekot. Számtech is kell mindenkinek. Többnyire ami hasznosnak tűnik, az az is.
2014. nov. 16. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Anno én is nehezen döntöttem, mivel mindenből jó voltam. Végül kiválasztottam a két leghasznosabb tantárgyat: a matekot és az infót. A matekot fogadják el a legtöbb karon felvételi tárgyként, az 5-ös infó érettségi mellé pedig még mindig jár ECDL-bizonyítvány.

Ha nem tudsz dönteni humán és reál irány között a matek-töri párosítás sem rossz. Igazából neked kell tudnod, mi érdekel leginkább, mi az, amit szívesen és könnyen tanulsz, valamint az, hogy érettségi után, amikor továbbtanulsz, mennyit vagy hajlandó tanulni. :)

2014. nov. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Először el kellene döntened, merre akarsz továbbtanulni. De 11.-ben még ráérsz ezen gondolkozni. Én 12.-es vagyok töri és föci faktos vagyok és angol előkészítőre járok. Töriből emeltezni fogok, föci lesz a választottam. Szerintem egy idegen nyelv faktnak jó lenne, smelyiket jobban szereted, mivel úgyis érettségizned kell az egyikből. De az is fontos hogy olyanra járj amit szeretsz. 11.-ben csak egy fakt kötelező, nálunk legalábbis is van.
2014. nov. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!