Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik középiskola lenne jó...

Melyik középiskola lenne jó választás?

Figyelt kérdés
Nyolcadikos vagyok most.. 7. év végén 4,7 voltam (Matematikából,fizikából,kémiából kaptam négyest). Ötödiktől fogva kb. ennyi voltam. Eddigi jelöltjeim (budapestiek): Kölcsey Ferenc Gimnázium, Hunfaly János, Veres Pálné, Eötvös József, Kispesti Deák Ferenc, Leövey Klára, Madách Imre, Kossuth Lajos.. Mindenképp angol nyelven szeretnék tanulni, bármi csak angol legyen. (Értitek)..Segítsetek..Mennyi ponttal lehet bekerülni kb. valamelyikbe? Ha sikerülne jól megírnom, szóbelin mire számíthatok, mit kéne tenni, mondani akkor..Miből készüljek leginkább? És tudnátok nekem még mondani iskolákat vagy véleményeket, felvételivel kapcsolatos információkat, tapasztalatokat vagy tudnátok nekem tanácsokat adni?

2014. nov. 15. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:

A baj az, hogy hiába van jó átlagod, a négyesek fontos tantárgyakból vannak, főleg a matek.. Még ha be is kerülnél például az Eötvösbe, nem biztos, hogy megállnád a helyed, jól éreznéd magad. Nem akarlak lebeszélni semmiről, csak gondolj bele, hogy az ország egyik dobogós gimijéről van szó, ott vajon milyenek lehetnek ezek a tantárgyak, amikből már általánosban is négyes vagy?

Egyébként elég vegyes felhozatalt írtál ide, az Eötvös meg a Madách elit gimik, még a Veres Pálné is annak számít talán, a Kispestibe viszont ötvenes pontokkal is felvesznek. A Leövey is inkább közepesen gyenge gimi, de azt hallottam, hogy szeretik a diákok.

Pontok.. Hát, Eötvösben a nyolcvan felső határa és kilencvenes pontok, Madáchba és Veres Pálnéba hetvenes-nyolcvanas, Kölcseybe, Kossuthba erős hatvanas, Leöveybe hatvanas, Deákba ötvenes-hatvanas. Hunfalvyt nem ismerem. Szóbeli van, ahol angol, van, ahol matek-magyar, van, ahol szövegértés. Mindenképpen törekedj a világos megfogalmazásra és hogy szépen építsd fel a mondandódat, próbálj meg mindent elmondani, amit szeretnél, de ne csapongj a témák között. Valamiből mindenképp meríts erőt előtte, csoki, zene, barátok, a lényeg, hogy ne görcsölj rá teljesen. Van, ahol végighallgathatod az előtted lévőt a felkészülési időben, ha kritikus fajta vagy, attól is megnyugodhatsz, hogy kielemzed, amit a másik rosszul csinált 3s figyelsz arra, hogy te ne tedd meg. És mosolyogj mindenképp! Ha megteremtesz egy nem 100%-ban feszült légkört, azzal nem csak magaddal, hanem a szóbeliztetőddel is jót teszel és így pozitívabban fog viszonyulni hozzád.

Minden suli honlapján kell legyen egy lista arról, hogy milyen követelmények vannak a szóbelijén, abból tudsz készülni, megkérheted a tanáraidat, hogy segítsenek.

Ajánlani még a Szent László Gimnáziumot, a Teleki Blanka Gimnáziumot és a Karinthy Frigyes Gimnáziumot tudnám. Mindhárom giminek van angol tagozata, a Karinthy kéttanos gimi. Az első és a harmadik gimi hetven felső határa, nyolcvan és afölötti gimi, a második hatvanas-hetvenes.

Véleményt nem mondok, mert akkor rögtön jönnek bevédeni és támadni, így nem kapnál minden esetben reális képet a sulikról, de amikről kifejezetten jó tapasztalataim vannak, azok a Szent László, a Teleki és a Veres Pálné.

Bátorításnak meg annyi, hogy tudom, hogy nagyon izgulsz, ideges vagy, bizonytalan és nehéz ez az egész, de gondolj arra, hogy egyszer úgyis vége lesz. Nem olyan nehéz a felvételi, mint amilyennek beállítják, megfelelő mennyiségű gyakorlással és kiegyensúlyozottsággal meg lehet oldani. A neheze utána jön, hogy az eredményed alapján dönts és izgulj a listák felett. Nem kell, hogy már most szilárd elképzelésed legyen. Mindenki sürget, de legyél nyugodt, mert a sorrended leadása után márciusban még változtathatsz és ha csoda folytán szeptemberben nem tetszene a sulid, akkor jó tanulmányi eredménnyel jó eséllyel átvesznek máshova. Nyugodj meg, gyakorolj és kutakodj minél többet! Ha elég bátor vagy, bemész az adott suliba, kérdezősködhetsz a diákoktól is.

Minden rendben lesz. :)

Ha lesz kedved, írhatsz privátot a felvételid után, hogy milyen lett, milyen döntést hoztál.

Sok sikert! :)

2014. nov. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönööm a válaszokat..Tudom, hogy vannak nagyon erős iskolák és gyengébbek is..Ez azért van, hogyha azokba a nagyon erős iskolákba nem vennének fel akkor a gyengébbekbe bekerülhetek..Ezért kértem tanácsokat segítségeket..A te válaszod nagyon kidolgozott volt és nagyon szépen köszönöm, teljesen megváltoztattad a gondolkodásmódomat, ilyen dolgokba sokan nem vezettek be és köszönöm, hogy ennyit segítettél, nagyon nagy segítség volt és nagyon de nagyon sok mindenben igazad van..A Szent László Gimnáziumon is gondolkodtam, sokáig oda szerettem volna menni, de ott hatalmas túljelentkezés van az angol tagozatokra..Meg mondták ismerőseim, hogy a közösség nagyon jó, de eléggé robotos vagy milyen szót is használtak, és mondták, hogy lehet hogy nem is bírnám..Itt van a közelben a Karinthy, sokszor voltam már ott versenyeken..Nekem annyira nem tetszett igaz, hogy nagyon jó iskola meg ilyenek, de sokan mondták, hogy azért nekik ott kellett valamennyire pénzelni, és egy közeli ismerősöm el is ment onnan, mert nem bírta, így nekem annyira nem szimpatikus, de még gondolkodom rajta..Az egész szinte egy jó felvételin múlik, és remélem, hogy jól is sikerül..Nekem a szerencseszámom a 7-es és minden amiben 7-es van abban van valami jó..Leginkább versenyeken tapasztaltam:D És én 27-én testvérem 17-én anyukám pedig 7-én született, szóval..:D És a felvételit meg 17-én írom tehát remélem kisülhet valami jó belőle..A Kossuth-ba voltam nyílt napon engem nagyon meggyőzött és egyenlőre nagyon szimpatikus..Kedden megyek a Kölcsey-be..És még egyszer köszönöm szépen a válaszod.!!:)
2014. nov. 16. 22:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen, egy élmény látni, hogy valaki így megbecsüli a segítséget :) A Karinthy nekem sem volt szimpatikus, igaz. A Lászlóban.. igaz, hogy hatalmas a túljelentkezés, a robotos rész viszont attól függ. Tömkomon van, hogy tényleg hulla vagy a sok munkától, de nagyon megéri a hangulat miatt. :)

Nagyon sok szerencsét kívánok a felvételidhez, remélem, tényleg segít a hetes szám.

2014. nov. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Deákba tuti

fölvesznek

2018. júl. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Meg a Leöveybe
2018. júl. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!