Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik közgazdaság...

Szerintetek melyik közgazdaságtudományi kar vagy gazdálkodástudományi kar lenne nekem jobb?

Figyelt kérdés

a koromhoz képest szerintem teljesen reális gondolkodásom van és érett vagyok 15F érdekelnek a pénzügyek és a matematika de nem igazán tudom melyik képzésbe kéne a jövőbe belevágni-

-amik érdekelnek:A kar nehézsége,mesterképzések,Milyen területeken lehet dolgozni az adott diplomával?,Elhelyezkedés Magyarországon,Külföldi Karrier,kezdőfizu,személyes tapasztalatok,vélemények.de mást is írhattok.

igazából vállalkozni szeretnék meg tőzsdézni de ezekhez szerintem kell mély gazdasági tudás.(Már egy ideje tanulom a technikai elemzést demón gyakorlok és könyveket olvasok)



2014. nov. 17. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Szakot kell nézni nem a kart. Egyébként pont ugyanaz a kettő..csak kétféle névvel két kar hoztak létre de lehetne egy kar is...
2014. nov. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem teljesen ugyanaz a kettő. Pl. Corvinuson a két karon eléggé kulönböző szakok vannak.

Ha a tőzsde érdekel, akkor pénzugy és számvitelre menj pénzugy szakirányra, aztán pézugy msc-re és ott befektetéselemzés szakirányra. Tőzsdei dolgokat nem fogsz tanulni, de egy közgáz szemléletet kapni fogsz, ami szerintem is elengedhetetlen, ahogyan te is írtad.

Véleményem szerint a gazdálkodástudományi karon ez a legutősebb szak.

A közgazdaságtudományi karon a gazdaságelemzést (a mostani neve azt hiszem gazdaság és pénzugy matematikai elemzés) ajánlom. Az alkalmazott közgazdaságtan az ennek a picit lebutított változata. A gazdaságlemzés viszont csak a Corvinuson van. Ezzel is tudsz menni pénzugy msc-re.

Ez utóbbit annyira nem ajánlom, csak akkor ha nagyon durván szereted a matekot, meg nagyon elméleti beállítottságú vagy. Sokan ki is hullanak. Itt ez a legnehezebb szak.

Nos, ha jól teljesítesz mind a kettővel lesz munkád, a kezdőfizu is egész jó.

Kulföldi karriert csak úgy ezekkel nem fogsz befutni, mivel a gazdasági szakok eléggé ország specifikusak. Az viszont járható út, hogy bekerulsz egy multihoz, és ott mondjuk tanfolyamokon keresztul megtanulsz pluszban ezt azt, ami szukséges, és pályázol kulföldi telephelyre.

Ha nagyon kulföldre akarsz menni akkor az ELTE-n van az alkalmazott közgazdaságtan. Hallottam több helyről, hogy onnan nagyon nagy számban mennek ki kulföldre a képzés milyensége miatt. Ha van kérdésed nyugodtan felteheted, max én sem tudok rá válaszolni. :D

2014. nov. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves előző, nem azt mondtam, hogy "egyforma" szakok vannak a két karon, hanem azt, hogy ez lehetne egy kar is, mert teljesen egy a tudományterület. Úgy ahogy pl. Debreceni egyetemen idén összevonták a két kart.
2014. nov. 18. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.Hasznos volt! 86% os nem te vagy az aki minden ilyen egyetemmel kapcsolatos kérdésre válaszol ?
2014. nov. 18. 16:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindre azért nem, de ahol úgy érzem, hogy hozzá tudok szólni, oda írok.
2014. nov. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

azt hogy értetted hogy aki ELTE-n végez azok sokan mennek ki külföldre a képzés milyensége miatt ? milyen a képzés?

jó vagyok matekbol de nem vagyok matekzseni és nem is vagyok elméleti beálítottságu nem tudok sokat bemagolni de megértem hamar a dolgokat. De ez lehet megváltozna ha olyan dolgot tanulnék ami érdekelne.Itt olvastam gyk-n volt valaki aki 3-as 4-es tanuló volt csak matekból volt jó középiskolába aztán bekerült olyan egyetemre ahová szeretett volna és ott mintha kicserélték volna,mindent tudott.

2014. nov. 18. 17:38
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van pár példa, mint láthatod rengetegen mentek ki külföldre dolgozni, MSC vagy PhD-re.

A Pete Péter féle eltés alkalmazott közgazdaságtant tényleg sokan dicsérik.

2014. dec. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!